Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų Mokymo centre vyko pirmasis šarvuočių M 113 vairuotojų kursas

2011-01-04
image

2010 m. gruodžio mėnesio 20 - 31 dienomis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybės Sausumos pajėgų Mokymo centro (SP MC) Įgūdžių formavimo kursuose vyko „Šarvuoto transporterio M 113 vairuotojų rengimo kursas". Tai pirmasis kursas Rukloje (Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko teritorijoje) įsikūrusio Sausumos pajėgų Mokymo centro istorijoje.

 

Šarvuočių vairuotojų rengimo kursus Mokymo centras 2010 gruodžio 14 d. perėmė iš LK Mokymo ir personalo valdybai pavaldaus Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko, kuriame kursas buvo organizuojamas nuo 2001 m.

 

Kurso tikslas - Lietuvos kariuomenės padaliniams parengti šarvuotų transporterių M 113 vairuotojus, kurie gebėtų vykdyti vadų jiems keliamas užduotis variuojant transporterį.

 

Kurse dalyvavo vienuolika karių iš dviejų Lietuvos kariuomenės padalinių - Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai, sudarę didžiąją kurso dalyvių dalį, ir LK Dr. Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos kariai.

 

Kurso metu kariai susipažino su šarvuoto transporterio M 113 A1 techninėmis savybėmis, mokėsi atlikti jo apžiūrą ir aptarnavimą, vykdė praktinio vairavimo užduotis. Dvi savaites vykusio kurso instruktoriai pagrindinį dėmesį skyrė praktiniams šarvuočio vairavimo ir priežiūros įgūdžiams.

Nors tai buvo pirmasis kursas Sausumos pajėgų Mokymo centro istorijoje, visi - kurso instruktoriai, dalyviai ir kursą vertinusi Mokymo centro vadovybė buvo patenkinti kurso eiga ir rezultatais.

 

Kursą sėkmingai baigė ir šarvuoto transporterio M 113 A1 vairuotojo pažymėjimus bei kurso baigimo pažymėjimus gavo visi vienuolika kursą pradėjusių karių.

 

Sausumos pajėgų Mokymo centras įkurtas 2010 m. gruodžio 14 d. iki šiol veikusių Karo inžinerijos, Žvalgų mokyklos ir Šarvuočių M113 vairuotojų rengimo centro pagrindu. Mokymo centro personalą sudaro daugiau nei 40 karių, kurie buvo paskirti į centrą iš minėtų karinių mokyklų.

 

Mokymo centro uždavinys - organizuoti ir vykdyti SP karių karinį mokymą, padalinių taktinį kovinį rengimą ir, naudojantis naujausia patirtimi, praktika ir žiniomis, užtikrinti Sausumos pajėgų karinio rengimo vystimąsi. Mokymo centrą sudarys įgūdžių formavimo, paramos ginklų, karo inžinerijos, žvalgybos bei kovos sričių kursai, kuriems iš Sausumos pajėgų dalinių bus priskiriami instruktoriai, taip pat ginkluotė, technika ir kitos materialinės vertybės. Iš viso planuojama organizuoti apie 60 skirtingų kursų.

 

Kursai atviri ne tik Sausumos pajėgų, bet ir kitų Lietuvos kariuomenės pajėgų kariams. Ateityje centras ketina aktyviai bendradarbiauti su JAV Pensilvanijos nacionaline gvardija, Švedijos, Danijos ir Baltijos šalių karinėmis mokymo įstaigomis.


SP MC informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media