Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2010 - 12) naujienų archyvas

Klaipėdoje prisišvartavo pirmasis iš dviejų laivų, kuriuos Lietuva įsigyja iš Jungtinės Karalystės
2010-12-10
img

Vėlų gruodžio 9 d. vakarą Lietuvos karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje Klaipėdoje prisišvartavo minų paieškos ir nukenksminimo laivas M53 su dvidešimties Lietuvos karinių jūrų pajėgų karių įgula. Tai pirmasis iš dviejų minų paieškos ir nukenksminimo laivų, kuriuos Lietuvos kariuomenė įsigyja iš Jungtinės Karalystės.

null
Jungtiniame štabe lankėsi Baltarusijos gynybos ministerijos atstovai
2010-12-10
img

 Rugsėjo 9-10 dienomis Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje lankėsi Baltarusijos Gynybos ministerijos delegacija, atvykusi susipažinti su Lietuvos kariuomenės patirtimi dalyvaujant tarptautinėse operacijose.

null
Mindaugo bataliono kariai dalyvavo Kalėdiniame futbolo turnyre
2010-12-10
img

Gruodžio 9 d. Panevėžio futbolo asociacijos „Ekrano" manieže vyko Kalėdinis futbolo turnyras Panevėžio apskrities futbolo federacijos taurei laimėti. Jame dalyvavo penkios Panevėžio miesto komandos: miesto savivaldybės atstovai, ugniagesiai, žurnalistai, policijos atstovai bei Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

null
Vytenio batalione-donorų diena
2010-12-10
img

Gruodžio 10 d. Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje vyko kraujo donorų diena, kurios metu buvo kviečiami visi, galintys duoti kraujo, prisidėti prie šios gražios akcijos. Šias metais tokia akcija batalione vyko antrą kartą.

null
Krovinį iš Afganistano į Lietuvą pargabeno transporto lėktuvas C-17
2010-12-10
img

Gruodžio 10 d. Daugiašaliams strateginiams gabenimų oru pajėgumams priklausantis transporto lėktuvas C-17 iš Lietuvos karių misijos Afganistane į Šiaulių aerodromą atgabeno apie 20 t logistinį krovinį.

null
Puskarininkių mokykloje Kaune baigėsi pirmasis Tarptautinis instruktorių kursas
2010-12-09
img

Gruodžio 8 d. Lietuvos kariuomenės Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje Kaune vyko pirmojo Tarptautinio instruktorių kurso seržantams ir puskarininkiams baigimo ceremonija. Mėnesio trukmės kursą sėkmingai baigė visi vienuolika jame dalyvavusių karių iš Armėnijos, Gruzijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos. Ceremonijoje dalyvavo Kazachstano ambasados pirmasis sekretorius Askaras Tolepbergeni, Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento direktorius Robertas Šapronas, Mokymo ir personalo valdybos vadas pulkininkas Gintaras Ažubalis, Puskarininkių mokyklos viršininkas pulkininkas leitenantas Aleksandras Kucharevas, Lietuvos kariuomenės vyriausieji puskarininkiai.

null
Kariuomenės vadas susitiko su pajėgų ir karinių vienetų vadais
2010-12-08
img

Gruodžio 3 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius susitiko su kariuomenės pajėgų, štabų ir karinių vienetų vadais ir supažindino juos su Lietuvos kariuomenės aktualijomis, tarp jų ir dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose rezultatais.

Lietuvos kariuomenės dalinių vadų atvyko pasveikinti ir krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kuri apžvelgė bendras saugumo ir ekonomikos tendencijas Lietuvoje. Viešoje erdvėje eskaluojant temas apie grįžimą prie šauktinių kariuomenės ministrė užtikrino, kad šiuo metu prie to negrįžtama ir to neplanuojama. Pasak jos, teikiamais Karo prievolės įstatymo pakeitimais yra siekiama turėti kariuomenę su organizuotu kariniu rezervu. R. Juknevičienė taip pat pristatė ir šių metų svarbiausius įvykius.

null
Krašto apsaugos ministrė ir Lietuvos kariuomenės vadas lankėsi Sausumos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabuose ir Mokymo ir personalo valdyboje
2010-12-08
img

Gruodžio 8 d. Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos kariuomenės vadas lankėsi Sausumos pajėgų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau – KASP) štabuose ir Mokymo ir personalo valdyboje.

null
Sutikti ir apdovanoti misiją Afganistane baigę kariai
2010-12-08
img

Gruodžio 8 d. Tauragėje, Martyno Mažvydo mokyklos sporto salėje, vyko misiją Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje baigusios vienuoliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-11) ir karių, tarnavusių NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų štabuose, sutiktuvių ir apdovanojimo ceremonija. Iš misijos grįžusius  karius pasitiko krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, kiti kariuomenės ir Tauragės miesto valdžios atstovai, karių artimieji.

null
Goro provincijos policijai perduota Lietuvos parama
2010-12-08
img

Gruodžio 8 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje vyko ceremonija, kurios metu PAG ir Gore savo veiklą pradėjusios Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės kariai Afganistano nacionalinės policijos atstovams perdavė paramos – keletą motociklų.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media