Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2010 - 12) naujienų archyvas

Nekarininkų karinių laipsnių reforma
2010-12-14
img

Žurnalo „Karys“ (Nr. 11, 2010) interviu su Lietuvos kariuomenės vyriausiuoju puskarininkiu vyr. psk. Sauliumi Baldausku apie nekarininkų laipsnių reformą.

null
Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras tarpininkavo suteikiant medicininę konsultaciją sergančiam laivo įgulos nariui
2010-12-14
img

Gruodžio 13 d. 20.10 val. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gavo pranešimą iš Švedijos Gioteborgo Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro, kad laivo SCHOUWENBANK, esančio Baltijos jūroje Švedijos atsakomybės vandenyse, įgulos nariui reikalinga medicininė konsultacija. KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras tarpininkavo suteikiant reikalingą pagalbą.

null
Kariuomenės išminuotojai sunaikino Lentvaryje rastus sprogmenis
2010-12-14
img

Gruodžio 7 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai gavo pranešimą apie Lentvaryje (Trakų r.) darbininkų, vykdžiusių kasimo darbus, rastą sprogmenį. Nuvykę į vietą kariuomenės išminuotojai nustatė, kad rastas sprogmuo – Antrojo pasaulinio karo 81 mm minosvaidžio mina. Patikrinę vietovę su minu ieškikliu kariai rado dar du  76 ir 45 mm artilerijos sviedinius.

null
Artilerijos bataliono kariai minėjo Kariuomenės dieną
2010-12-14
img

Gruodžio 9 d. Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione buvo minima Lietuvos kariuomenės diena. Šia proga už Lietuvos kariuomenės Artilerijos bataliono karius buvo laikomos šv. mišios, labiausiai nusipelniusiems kariams buvo teikiami apdovanojamai.

null
Baigėsi už aplinkos apsaugą KAS institucijose atsakingų karių ir civilių kursai
2010-12-14
img

Gruodžio 10 d. Generolo Adolfo Ramanausko Kovinio rengimo centre, Nemenčinėje pasibaigė tęstinis aplinkos apsaugos kursas, kuris buvo skirtas už aplinkos apsaugą krašto apsaugos sistemos institucijose atsakingiems kariams ir civiliams specialistams.

null
Rukloje veiklą pradės Sausumos pajėgų Mokymo centras
2010-12-13
img

Gruodžio 14 d. Rukloje įsikūrusio Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko teritorijoje savo veiklą pradės Sausumos pajėgų vadovybės Sausumos pajėgų Mokymo centras (SPV SP MC). Centro atidarymo ceremonijoje dalyvaus Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, kariuomenės pajėgų, valdybų ir Ruklos įgulos dalinių vadai, kariuomenės mokymo įstaigų ir štabų viršininkai.

null
Vyksta atranka į 2011 metų būtinuosius karinius mokymus
2010-12-13
img

Karo prievolės administravimo tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos pradeda registruoti karo prievolininkus, norinčius tapti Lietuvos kariuomenės profesinės karo tarnybos kariais, atrankai į būtinuosius karinius mokymus, prasidėsiančius nuo kitų metų sausio 10 d.

 

Atrankoje į mokymus gali dalyvauti privalomosios pradinės karo tarnybos neatlikę karo prievolininkai, kurie yra gimę 1976–1993 metais, neteisti už tyčinius nusikaltimus ir turintys ne žemesnį kaip pagrindinį išsilavinimą.

null
Įvyko baigiamosios Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos pratybos
2010-12-13
img

Gruodžio 10-11 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 801 Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos (CKB) baigiamosios metų pratybos.

null
Buvo tikrinamas Lietuvos kariuomenės pasirengimas saugoti oro erdvę virš Ignalinos atominės elektrinės
2010-12-10
img

Gruodžio 8–9 d. Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėms pajėgoms priskirti budintys kariuomenės padaliniai dalyvavo pratybose „Ignalina 2010“, per kurias buvo tikrinamas jų pasirengimas sustiprinti oro erdvės apsaugą virš Ignalinos atominės elektrinės.

null
Garbės sargybos kuopos kariai su XIV a. LDK karių apranga ir ekipuote dalyvaus Žalgirio parodos renginiuose
2010-12-10
img

Gruodžio 11 d. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai su XIV a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karių apranga ir ekipuote dalyvaus Radvilų rūmuose Vilniuje veikiančios tarptautinės parodos „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos" renginiuose.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media