Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Balandžio 18 d. Šiaulių mieste ir rajone bei Radviliškio rajone prasidėjo pratybos „Narsus Grifonas 2017", kurias organizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigada „Žemaitija". Šių mokymų tikslas yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono vertinimas bei MPB „Žemaitija" treniravimas planuoti ir vykdyti gynybines operacijas bendradarbiaujant su priskirtais ir kaimyniniais vienetais.

 

img
Pirmą kartą „Moterų ralyje" - net du karių ekipažai

Balandžio 22 d. vykusiame rekordiniame dalyvių kiekiu „Moterų ralyje" pirmą kartą šių varžybų istorijoje jėgas išmėgino ir du Lietuvos kariuomenės moterų ekipažai. Šios varžybos - tai startuojančio projekto „karys-lenktynininkas" atrankos dalis.

Daugiau

img
Lietuvos kariuomenės kariai išgelbėjo senyvo amžiaus žmogų

Balandžio 21 d. , apie 1 valandą nakties, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono 1-osios kuopos 3-iasis būrys, vadovaujamas ltn. A. Bunoko, išgelbėjo pasiklydusį 1937 metų gimimo vietinį gyventoją Petrą Vytautą Vaitiekų.  Senyvo amžiaus vyras klaidžiojo laukais, nesiorientuodamas vietovėje. Žmogus buvo sušalęs ir sutrikęs. P. V. Vaitiekui buvo suteikta pagalba, pasitelkus vietos policiją, senyvo amžiaus vyriškis buvo pargabentas namo.

 

Daugiau

img
Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ABC būrio kariai atliko tanko „Leopard 2“ švarinimą

Balandžio 20 dieną lauko taktinėse pratybose ABC kariai turėjo išskirtinę galimybę pirmą kartą Lietuvos istorijoje atlikti Lietuvoje dislokuoto tarptautinio bataliono  Vokietijos priešakinių pajėgų tanko „Leopard 2“ švarinimą.

Daugiau

img
Lietuvos kariuomenės vadas ir vyriausiasis puskarininkis suteikė seržanto majoro karinius laipsnius

Balandžio 4 dieną Krašto apsaugos ministerijoje vykusioje ceremonijoje Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas ir Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Dainius Snarskis iškilmingai suteikė aukščiausius puskarininkių – seržanto majoro – karinius laipsnius keturiems Lietuvos kariuomenės viršiloms.

Daugiau

img
Rotaciją Lietuvoje baigiantys JAV kariai apdovanoti medaliais

Balandžio 20 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) iškilmingos rikiuotės metu rotaciją Lietuvoje baigiančios Jungtinių Amerijos Valstijų rotacinių pajėgų kuopos kariai už tarnybą apdovanoti NATO šalių kariams skirtais Lietuvos kariuomenės medaliais.

Daugiau

img
Karinio orientavimosi čempionate pergalę iškovojo KASP 6-oji rinktinė

Kazlų Rūdos aerodromo teritorijos miškuose vyko 2017 m. Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas. Čempionate dalyvavo kariai iš 9 Lietuvos kariuomenės padalinių. Dalyviai turėjo įveikti 8,1 km ilgio trasą ir vietovėje surasti 9 kontrolinius punktus.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

5-ajame 2017 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje kviečiame skaityti apie Vokietijos užsienio reikalų ministro Sigmar'o Gabriel'io, JAV pajėgų Europoje ir vyriausiojo Sąjungininkų Europoje vado gen. Curtis'o M. Scaparrotti'i ir JAV sausumos pajėgų Europoje vado gen. ltn. Frederick'o Ben'o Hodges'o, Islandijos užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir gynybos departamento direktoriaus Arnór'o Sigurjónsson'o ir Čekijos gynybos ministro Martin'o Stropnický'io, NATO Parlamentinės Asamblėjos ir Vokietijos Bundestago Gynybos komiteto narių vizitus Lietuvoje, apie prasidėjusias NATO priešakinių pajėgų bataliono karių treniruotes,  į ES operaciją „Sophia" Viduržemio jūroje išlydėtą pirmąją Lietuvos kariuomenės laivo apžiūros grupę ir kitus tarptautinio bendradarbiavimo įvykius. Rubrika „Karinis rengimas" praneša apie intensyvėjantį karių rengimą, o „Mūsų puslapis" apžvelgia svarbesnes KAS aktualijas: Lietuvos kariuomenės vado susitikimą su pajėgų ir karinių vienetų vadais, Gynybos resursų tarybos pritarimą KAS viešųjų pirkimų reformai ir atmintinas datas. Taip pat, šiame numeryje Tomas Gražiūnas pasidalino mintimis apie vadovavimą NATO Biudžeto komitetui ir tenkančius iššūkius, o spalvotas vidinis puslapis skiriamas Lietuvos kariuomenės KOP, mininčioms atkūrimo 25 metus. Gero skaitymo. Daugiau

 

Ketvirtajame šių metų „Kario" numeryje skaitykite apie Ukrainos kariuomenėje vykdomą puskarininkių korpuso reformą pagal lietuvišką kareivių ir puskarininkių karjeros modelį. Įspūdžiais apie šauktinių tarnybą Juozo Vitkaus inžinerijos batalione dalijasi št. srž. D. Kalikauskas. Ką tris mėnesius Lietuvoje veikė NATO rotacinių pajėgų sudėtyje tarnavę čekų kariai - kalbamės su jų jungtinio vieneto Lietuvoje vadu kpt. M. Maixneriu. Apie atranką į balandį oficialias įkūrimo metines švenčiančias Specialiųjų operacijų pajėgas rašome straipsnyje „Bandyk, neišsigąsk!" Karo policijos Vilniaus įgulos kuopininkas vrš. D. Jacevičius pasakoja apie Lietuvos karių misiją tarptautinės operacijos „Tvirta parama" vadavietėje Kabule. Priežastis, kodėl atgijo karinių strategų dėmesys  Švedijos Karalystei priklausančiai  Gotlando salai, analizuojamos D. Sutkaus straipsnyje. Numerio fotoreportaže pamatysite I. Budzeikaitės užfiksuotas jungtinių pratybų „Vepriai 2017" akimirkas. Šių metų balandžio 19 d. minime 100-ąsias Troškūnuose ( Anykščių r.), gimusio Aukštaitijos partizanų vado A. Slučkos-Šarūno gimimo metines. Skaitytojams siūlome detaliau susipažinti su šio iškilaus Lietuvos laisvės kovotojo gyvenimu ir kova. Daugiau

 

 

Pirmasis šių metų KARDO numeris pradedamas pasakojimu apie 1941 m. NKVD sufabrikuotą baudžiamąją bylą Nr. 1966 žymiam lietuvių aviatoriui, lėktuvų konstruktoriui brg. gen. Antanui Gustaičiui, pagal kurią jis buvo sušaudytas. Pagrindinio šių metų iššūkio Lietuvos nacionaliniam saugumui - pratybų „Zapad 2017" - grėsmes apžvelgia Gustavas Štrimas. Į klausimą, ar atmosferinė elektromagnetinės spinduliuotės sugertis yra trūkumas, ar privalumas kuriant ateities ryšių technologijas, stengiasi atsakyti Dr. Gediminas Molis. Tradiciniame žurnalo skyrelyje „Praeitis - ateičiai" pateikiame publikaciją, surinktą iš dvejus metus (1936 ir 1937 m.) KARDO skyrelyje „Kalbos kraitelė" publikuotų straipsnelių su tarpukario kalbininkų siūlomais taisymais. Daugiau

 

Dvigubame „Savanorio"  numeryje Nr.2-3 (491) reportažas iš tarptautinės konferencijos „Visuomenės atsparumo stiprinimas hibridinių grėsmių akivaizdoje Baltijos regione", (2-4 psl.). Publikacija apie tai, kaip valstybės vadovė spaudė ranką 2 kariams savanoriams, nes Lietuvos gimtadienį  Donatas ir Deividas minėjo su daugybe eilinių šalies piliečių, improvizuotoje akcijoje kelyje iš Mažeikių į Vilnių, (5-9 psl.). Kaip kiekvienas galime prisidėti teikiant pirmąją pagalbą žmonėms, pakliuvusiems į autoįvykius? (10-12 psl.). Šalčios krašte stiprėja prisikėlimo dvasia. Reportažas iš Kovo 11-osios šventės Šalčininkuose su Didžiosios kovos apygardos rinktine, (13-16 psl.). „Aušros" laikraščio ir dr. Jono Basanavičiaus svarba Lietuvos valstybingumui, (18-19 psl.). Du Prisikėlimo rinktinės jaunieji karininkai R. Ladyginas ir A. Lempa apie karjerą aktyviojo rezervo tarnyboje, (20-21 psl.). KASP štabo viršininkas plk. ltn. Linas Kubilius pasakoja apie planus naujose pareigose, (25-26 psl.). Išminuotojas kpt. Arūnas Janušonis prisipažįsta kodėl pasirinko šią specialybę, kodėl ji yra jaudinanti ir svarbi, (27-31 psl.). Daugiau

Sprendimas: Fresh Media