Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pagerbtas Nepriklausomybės kovose pasižymėjęs karinis vienetas

2019-08-12
image

Savaitgalį Joniškėlyje (Pasvalio raj.) paminėtas Joniškėlio respublikos ir Joniškėlio partizanų Mirties bataliono įkūrimo šimtmetis. Šventinė renginio programa pasižymėjo programos įvairove ir sulaukė didelio miestelio svečių susidomėjimo.

 

„Nepriklausomybės kovose Joniškėlio respublikos žmonės be jokio centralizuoto vadovavimo sugebėjo sukurti sukarintas struktūras, kurios juos gynė nuo bolševikų, o vėliau prisidėjo prie bendro Lietuvos valstybės kūrimo. Tai - nepaprastai gražus pavyzdys", - sveikindamas renginio dalyvius sakė Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. 


Prieš 100 metų vienas iš Joniškėlyje įkurtų karinių vienetų - šiuo metu Marijampolėje dislokuotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas tęsia tradicijas. 

Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai tradiciškai dalyvauja Joniškėlio respublikos šventiniuose renginiuose, o šiemet karių gretos dar labiau išaugo - renginyje dalyvavo Karinės oro pajėgų, Karo prievolės ir komplektavimo, Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo bataliono bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų 5 ir 6 rinktinių kariai.
 

Svečiams pristatyta Lietuvos kariuomenės įvairių pajėgų technika ir ginkluotė, Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Dauphin AS365N3+, raketinės oro gynybos sistemos Grom, Stinger bei RBS-70, orlaivių įgulų gelbėjimosi įranga ir karinėje logistikoje naudojamos priemonės. Išskleista stovyklavietė ir vadavietė priartino svečius prie kario gyvenimo, o demonstruojama maskuotė ir ekipuotė supažindino su kario kasdienybe. Vaikai dalyvavo įvairiose estafetėse ir rungtyse. 


Laikomose šv. mišiose už laisvės kovotojus priminė ir suartino ne tik karius, bet ir visą Joniškėlio bendruomenę. Istorines žinias praplėtė mokslinė konferencija - „Nepriklausomybės kovų keliai ir kryžkelės". 

 

Įspūdingiausiu šventės akcentu tapo unikali pilietiškumo akcija - ilgiausios Lietuvoje, ilgesnės nei kilometro ilgio trispalvės nešimas nuo Karpių dvaro (pirmosios Pasvalio krašte lietuviškos savivaldybės pastato) iki Nepriklausomybės kovų didvyrio, artilerijos karininko Jono Stapulionio kapo. Ištiesus rekordinę vėliavą, lėktuvu skrisdamas virš susirinkusiųjų, juos palaimino Karinių oro pajėgų kapelionas plk. ltn. Virginijus Veilentas. 


Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vadui Juliui Gaižauskui įteikta istorinė Mirties bataliono vėliava. Joniškėlio mirties batalionas - Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono ištakos. Joniškėlyje susiformavęs partizanų mirties batalionas 1919 m. pertvarkytas į Joniškėlio pėstininkų batalioną, o dar po kelių mėnesių į LDK Vytenio 9-ąjį pėstininkų pulką. Vėliau šis pulkas buvo perdislokuotas į Marijampolę. Joniškėlio mirties batalionas pasižymėjo, dalyvaudamas kovose su Raudonosios armijos daliniais Joniškėlio ir Biržų apskrityse. 

 

Vytenio BPLB (št. srž. Juozo Slabodos) ir Mindaugo bataliono nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media