Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“ rengiasi pratyboms – dalyvaus per 1000 karių

2019-08-11
image
Rugpjūčio 12-22 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradė) vyks Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" organizuojamos pratybos „Budrus Grifonas 2019". Pratybose dalyvaus daugiau kaip 1000 karių, kurių didžiąją dalį sudarys MPB „Žemaitija" vienetų kariai, Baltijos bataliono kuopa ir Portugalijos rotacinių pajėgų kontingentas.

Pagrindinis pratybų tikslas - treniruoti ir įvertinti Lietuvos kontingentą Baltijos bataliono sudėtyje, taip pat treniruoti MPB „Žemaitija" vienetus planuoti ir vykdyti gynybines operacijas bei įvertinti šiai brigadai priskirtų Generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionų ir prieštankinės kuopos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių per 9 tarnybos mėnesius įgytą karinį pasirengimą. Bendros pratybos su Baltijos batalionu ir Portugalijos rotacinių pajėgų kontingentu sudarys geresnes sąlygas efektyviai vykdyti bendras užduotis taip gerinant sąveiką tarp sąjungininkų.

Paskutiniame pratybų etape bus vykdomas kovinis šaudymas iš skirtingų ginklų sistemų, naudojamų Lietuvos ir Portugalijos karių. Skirtingiems kariniams vienetams vykdant kovinį šaudymą skirtingomis sistemomis vienu metu, būtini ne tik geri individualūs ir komandiniai įgūdžiai, bet ir užtikrinta koordinacija tarp padalinių. Tokia dinamiška pratybų aplinka padės įvertinti Baltijos bataliono bei tarnybą baigiančius NPPKT karius ir bus naudinga patirtis į savo dalinius grįšiantiems profesinės karo tarnybos kariams.

Baltijos batalionas yra trijų Baltijos šalių (Latvijos, Estijos ir Lietuvos) ginkluotojų pajėgų projektas. Šį junginį Baltijos valstybės yra skyrusios budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force - NRF). Trišalio Baltijos bataliono uždavinys - pasirengti NATO greitojo reagavimo pajėgų budėjimui ir išlaikyti numatytą parengties lygį 2020 metais. Į Baltijos batalioną, kuriam vadovauja ir didžiąją dalį sudaro Latvijos pirmasis mechanizuotasis batalionas, Lietuvos kariuomenė skiria Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio bataliono pagrindu sudarytą štabo elementą, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono būriu sustiprintą LDK KMPB I pėstininkų kuopą, kartu su ginklų būriu, logistinės paramos ir Karo medicinos tarnybos elementais bei Oro atakos valdymo grupę (angl. Tactical Air Control Party/Post - TACP) iš Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono.

Asmuo kontaktams: Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" vadovybės G9 civilių ir kariškių bendradarbiavimo vyresnioji specialistė Monika Zabinaitė mob. tel. +370 62871108, el. p. monika.zabinaite @mil.lt

Nuotr. aut. L. Jokšaitė
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media