Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karaliaus Mindaugo husarų batalione karinius įgūdžius atnaujino rezervo karių kuopa

2019-10-07
image

Spalio 4 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ (MPB „Geležinis Vilkas“) Karaliaus Mindaugo husarų batalione (Mindaugo batalionas) iškilminga rikiuote baigėsi parengtojo Lietuvos kariuomenės personalo rezervo karių mokymai. 135 atsargos kariai trims savaitėms iš įprasto civilinio gyvenimo atvyko į Mindaugo bataliono kareivines ir prisijungė prie batalione tarnaujančių karių.

 

„Kaip žinote, situacija keičiasi, kariams reikia atnaujinti žinias, susipažinti su nauja ginkluote, pakitusia geopolitine situacija. Šie mokymai buvo labai reikalingi tiek jiems patiems, tiek kariuomenei, tiek mūsų šaliai.“,– kariams kalbėjo Mindaugo bataliono vadas mjr. Vilius Zagurskis.

 

Karo prievolės ir komplektavimo specialistų atrinkti parengtojo rezervo kariai Mindaugo batalione atnaujino privalomosios pradinės karo tarnybos metu įgytas būtinąsias kovinio šaudymo, taktikos, karo topografijos karines žinias, įgūdžius veikti individualiai ir padalinio sudėtyje, susipažino su naujausia ginkluote ir karine technika Lietuvos kariuomenėje. Parengtojo rezervo karių mokymai  baigėsi vertinamosiomis lauko taktikos pratybomis. Šventinės rikiuotės metu už iniciatyvą ir nuoširdžias pastangas įvykdyti skirtas užduotis keleta parengtojo rezervo karių buvo apdovanoti Mindaugo bataliono vado padėkomis.

 

„Kai gavau šaukimą, širdy net nudžiugau, kad dar esu reikalingas Lietuvai. Man trims savaitėms grįžti į kariuomenę nebuvo sunku. Jokių abejonių nebuvo,“ – atviravo pakalbintas parengtojo rezervo karys. 

 

Rezervo karių rengimas po beveik dešimties metų pertraukos buvo atnaujintas 2011 metais. Pagrindinis parengtojo rezervo karių mokymų tikslas – atnaujinti atsargos karių karines teorines žinias ir praktinius įgūdžius, supažindinti juos su Lietuvos kariuomenės naujovėmis tam, kad prireikus parengtojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.

 

Parengtojo rezervo karių mokymai ir pratybos trunka nuo 20 iki 30 dienų per penkerius metus pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą šaukimo į parengtojo rezervo pratybas ir mokymus planą. Planuojama, kad šiais metais Lietuvoje karines žinias ir įgūdžius atnaujins virš tūkstančio rezervo karių.

 

LK inf.

Mindaugo bataliono nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media