Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Šiaulių regione vyko karių savanorių pratybos

2017-09-25
image

Rugsėjo 22-24 d. Akmenės, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių ir Telšių rajonuose vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų pratybos „Tvirtas skydas 6". Mokymų metu Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai treniravosi planuoti ir vykdyti gynybines operacijas jiems paskirtuose atsakomybės rajonuose. Mokymuose taip pat dalyvavo kariai iš Lietuvoje dislokuoto Portugalijos rotacinių pajėgų kontingento, taip pat pareigūnai iš Viešojo saugumo ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybų prie Vidaus reikalų ministerijos. Vienu metu regione treniravosi apie 800 karių. Pratybas organizavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabas.

 

„Tokio masto karių savanorių pratybose treniruodamiesi kartu su kitomis institucijomis, taip pat su sąjungininkais, galime identifikuoti ne tik vertinamos rinktinės, bet ir visų Savanorių pajėgų stipriąsias ir silpnąsias vietas," - sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Linas Kubilius.

 

Pagal pratybų „Tvirtas skydas" sumanymą Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinei skirtos užduotys - trikdyti atsakomybės rajone veikiančias priešiškas pajėgas. Naudodami mažų padalinių taktiką rinktinės kariai patruliavo, rinko žvalgybinę informaciją, taip pat rengė pasalas prieš okupacinių pajėgų užimtus objektus, aprūpinimo, kovinės paramos padalinius, karinės technikos kolonas, vadavietes ir kitas svarbias vietas. Kad užduočių vykdymo procesas vyktų sklandžiai, buvo bendradarbiaujama su vietos gyventojais, naudojama civilinė infrastruktūra ir transportas.

 

Pratybose dalyvavusiems Portugalijos rotacinių pajėgų kariams tai buvo paskutinės pratybose Lietuvoje. Rugsėjo 26 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione (Tauragės r.) iškilmingoje ceremonijoje keturis mėnesius Lietuvoje tarnavusiems Portugalijos kariams bus įteikti Lietuvos kariuomenės medaliai „Už tarpusavio paramą".

Krašto apsaugos savanorių pajėgose šiuo metu tarnauja apie 4900 karių savanorių ir apie 500 profesinės karo tarnybos karių. Kario savanorio tarnyba yra nenuolatinė karo tarnyba, suderinama su kario savanorio civiliniu darbu, mokslais ar studijomis. Karys savanoris pratybose per metus dalyvauja apie 30 dienų, dažniausiai savaitgaliais. Kariais savanoriais į KASP gali būti priimami Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų amžiaus.

Nuotraukų autoriai: gr. Gvidas Mamonovas, vyr. eil. Michail Lysenko ir vyr. eil. Vilius Džiavečka.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media