Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Baltijos šalių kariai varžėsi jėgos ir ištvermės rungtyse

2019-08-01
image

Liepos mėnesio paskutinę savaitę Klaipėdoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione, vyksta 17-osios Baltijos šalių kariškių sporto žaidynės. Šių metų žaidynes siekta išskirti ne tik visiems gerai žinomomis sporto šakomis, bet ir naujovėmis, todėl tradicines žaidynių rungtis - tinklinį, futbolą, šaudymo varžybas, vasaros biatloną ir kt. - papildė jėgos ir ištvermės reikalaujančių unikalių rungčių kompleksas, apimantis sunkiąją ir lengvąją atletiką, gimnastiką.
Butigeidžio dragūnų batalione jėgos ir ištvermės rungtis buvo pasiruošusios įveikti net 5 komandos (kiekvieną iš jų sudaro 2 moterys ir 2 vyrai) iš trijų Baltijos šalių.
Pirmoji rungtis pareikalavo gerų plaukimo įgūdžių ir ištvermės keliant medžiaginį 130 kilogramų sveriantį ,,šlapią kirminą" - ilgą, medžiaginį maišą, pripildytą smėlio ir gumos mišiniu.
Antrajai rungčiai buvo reikalingas ypatingas taiklumas ir ištvermė - kovinis kliūčių ruožas, kurio metu dėvint šarvines liemenes, sveriančias 10 kg (vyrams) ir 4,5 kg (moterims), teko įveikti 1600 m. atstumą bei taikliai šaudyti į taikinius. Sušaudžius į taikinius, kariškiai neštuvuose nešė smėlio maišus.
Toliau vyko kalorijų deginimo rungtis. Irkluojant kariškiams reikėjo sudeginti 150 kalorijų laikui. Taip pat buvo atliekami šoklumo reikalaujantys pratimai, kurių metu teko peršokti aukštą dėžę (vyrams - 60 cm aukščio, moterims -50 cm) bei panaudoti jėgą keliant svarmenis.
Visą dieną trunkančias rungtis vainikavo virvės traukimo turnyras, po kurio paaiškėjo šių varžybų nugalėtojai - Lietuvos kariuomenės komanda, antrąją vietą užėmė Latvijos kariai, o trečiąją - Estijos atstovai.
,,Šios dienos jėgos sportinėse kovose kariams reikėjo įrodyti savo fizinės jėgos galimybes: jėgą, ištvermę, tikslumą, gebėjimą dirbti komandoje." - sporto žaidynių jėgos ir ištvermės rungtis apibendrino rungties organizatorius plk. ltn. Remigijus Mika.
Rungties dalyvė kpt. Justina Ribakovaitė džiaugėsi galimybe varžytis su stipriais varžovais iš kitų Baltijos šalių ir sako, kad visada jaučia didelę atsakomybę atstovaudama Lietuvos kariuomenę.
Tokio pobūdžio sporto rungtis, kurios metu atliekami: stūmimo, kėlimo, bėgimo, plaukimo, traukimo, tūpimo ir irklavimo pratimai, Lietuvos kariuomenės sporto renginiuose buvo organizuojami pirmą kartą, tačiau Lietuvos kariams užsienio šalyse ne kartą teko dalyvauti panašiose jėgos rungtyse ir užimti prizines vietas. Nuolatos tokio pobūdžio varžybose aktyviai dalyvauja du Lietuvos kariuomenės karininkai: kpt. Justina Ribakovaitė ir vyr. ltn. Tadas Gudžiauskas.

 

 

 

 

 

Teksto ir nuot. autorė Edita Dutkevičiūtė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media