Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginyje Klaipėdos Pilies muziejuje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Karo policijos kariai

2010-02-17
image

Vasario 12 d., minėdami Valstybės atkūrimo dieną, Krašto apsaugos savanorių pajėgų  Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės ir Klaipėdos įgulos karo policijos kariai aplankė Klaipėdos Pilies muziejų. Čia kariai klausėsi gidės pasakojimo apie Klaipėdos pilies ir miesto raidą nuo XIII a. iki pat mūsų dienų. Kariai sužinojo apie pilies atsiradimą ir jos keitimąsi amžiams bėgant, išgirdo įdomių faktų apie pilyje vykusį gyvenimą.

 

Pirmą kartą Klaipėdos pilis buvo paminėta 1252 m. liepos 29 d. Didysis magistras Eberhardas fon Zeine sutarė su Kuršo vyskupu Heinrichu dėl pilies statybos tarp Nemuno ir Dangės. Tais pačiais metais kalavijuočiai prie Dangės žiočių pastato medinę pilį, kuri pavadinama Mėmelburgu. Pilį sudarė branduolys, kur stovėjo rentiniai pastatai, ir du priešpiliai, kurie kartu su pilimi buvo apsupti grioviais ir pylimais su palisadomis. Medinę pilį ir šalia buvusius gyvenamuosius ir ūkinius pastatus saugojo medinis gynybinis bokštas, pastatytas pačioje Kuršių marių pakrantėje - bergfrydas. Pilį su priešpiliais jungė tiltas. Senamiesčio reljefo rekonstrukcija leidžia pirmąją pilies vietą lokalizuoti kairiajame Senosios Dangės krante. Tuo metu Dangės vaga ties dabartine Teatro aikšte dalijosi į kelias atšakas ir senvages, sudarydama salas, kurių vienoje ir stovėjo pilis. Dešiniajame upės krante buvo planuojamas statyti miestas, kurį su priešpiliais taip pat turėjo jungti tiltas.

 

KASP Žemaičių apygardos 3-os rinktinės S5 skyriaus viršininkas kpt. Ramūnas Razgus
Nuotraukos - Romano Klimo

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media