Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Į misiją išlydėta pirmoji Afganistano policijos apmokymo ir sąveikos grupė

2010-10-29
image

Spalio 29 d. Krašto apsaugos ministerijoje į misiją Afganistane išlydėta pirmoji bendra Lietuvos ir JAV policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė (POMSG), rengsianti Afganistano nacionalinės policijos pajėgas. Šioje grupėje dvidešimt narių - 18 Lietuvos kariuomenės Karo policijos ir JAV Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos karių bei du Viešojo saugumo tarnybos (VST) prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai.

 

Išlydėtuvių ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Rimas Jonaitis, JAV ambasadorės Lietuvoje pavaduotoja Ane Hall, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, VST vidaus tarnybos generolas Sergejus Madalovas, išvykstančios grupės karių ir pareigūnų artimieji.

 

„Šie į misiją išvykstantys kariai demonstruoja Lietuvos ir JAV pasiryžimą ir valią padėti Goro provincijai. Dar prieš metus buvo sunku įsivaizduoti, kad šiandien mes turėsime parengtą tarptautinį padalinį, kuriam patikėta labai svarbi užduotis - mokyti ir treniruoti Goro policiją. Esu tikras, kad šių vyrų pastangų dėka, Goro policija taps profesionalesnė ir tai bus didelis žingsnis perduodant atsakomybę už Goro provinciją Afganistano valdžiai", - per ceremoniją kalbėjo krašto apsaugos viceministras Rimas Jonaitis. Viceministras taip pat padėkojo JAV, strateginei Lietuvos partnerei, kurių svaraus indėlio dėka buvo suformuota ši Policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė.

 

Savo ruožtu ceremonijoje dalyvavusi JAV ambasadorės Lietuvoje pavaduotoja A. Hall sakė, kad JAV didžiuojasi, kad Lietuva ir yra jos partnerė ir kad JAV ir Lietuvos kariai veikia kartu Afganistane.

 

„Nors situacija Goro provincijoje ir nėra paprasta, tačiau jau esate pasirengę vykdyti užduotį ir įveiksite visus iššūkius" , - išvykstančiai grupei sėkmės palinkėjo Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius, pažadėjęs artimiausiu laiku aplankyti POMSG karius.

 

Pirmą kartą su kartu su Lietuvos kariais į tarptautinę operaciją išvyksta Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Į misiją Afganistane pareigūnų išlydėti atvykęs Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos departamento direktorius Tomas Žilinskas pasidžiaugė, kad POMSG tapo puikiu pavyzdžiu ne tik bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir JAV, bet ir Lietuvos kariuomenės ir Viešojo saugumo tarnybos. "Nuo šiol su grėsmėmis galėsime kovoti ne tik šalies viduje bet išorėje - taip kartu su Lietuvos kariuomene kursime saugią erdvę, - sakė jis, padėkojęs Lietuvos kariuomenei už galimybę į POMSG įtraukti ir du VST pareigūnus.

 

Išlydėjimo ceremoniją užbaigęs VST vadas vidaus tarnybos generolas S. Madalovas išvykstantiems kariams ir pareigūnams palinkėjo pasiryžimo, drąsos ir atsargumo. „Kai visi sugrįšite iš misijos - mums bus garbė paspausti jums rankas", - sakė generolas.

POMSG rotacijos trukmė - pusė metų. Pirmosios POMSG pamainos vadu paskirtas Lietuvos kariuomenės Karo policijos karininkas majoras Vidmantas Žilakauskas.


Savo veiklą mokymo grupė Goro provincijoje pradės lapkričio mėnesį, kartu su naująja Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės Lietuvos karių vieneto pamaina.

 

Misijai POMSG sudarantys JAV ir Lietuvos kariai bei VSAT pareigūnai rengėsi Lietuvoje; jie vakar baigė vertinamąsias pasirengimo misijai pratybas.

 

Pagrindinė POMSG užduotis - mokyti, patarti ir kitomis priemonėmis paremti Afganistano nacionalinės policijos pajėgų pasirengimą tinkamai vykdyti jiems keliamas užduotis.

 

Bendrai su JAV steigdama POMSG Lietuva aktyvina paramą Afganistano saugumo pajėgoms savo atsakomybės rajone Goro provincijoje, kur daugumą saugumo pajėgų sudaro vietos policija.

Afganistano Goro provincijoje, be Lietuvos vadovaujamos provincijos atkūrimo grupės (PAG), kuri yra NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, taip pat veikia Europos Sąjungos policijos misijos Afganistane (EUPOL) komanda, kuri savo veiklą koordinuoja su PAG.

 

Giedrės Maksimovicz (KAM) nuotraukos 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media