Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Spalio 21 d. Karo policija minėjo 18-ąsias atkūrimo metines.

2016-10-24
image

Lietuvos kariuomenės Karo policijos įkūrimo data laikoma 1919 m. kovo 15 d., kai Kauno karo komendantas subūrė Kauno milicijos kuopą, kurios paskirtis buvo prireikus padėti palaikyti tvarką mieste ir apskrityje. Karo policija veikė iki okupacijos pradžios 1940 m.

1998 m. spalio 22 d. Lietuvos Respublikos Seime buvo priimtas Karo policijos įstatymas. Ši data laikoma Karo policijos atkūrimo diena. Taigi šiais metais Karo policija švenčia jau aštuonioliktąjį gimtadienį. „Pilnametystei“, kaip juokauja patys karo policininkai, atšvęsti spalio 21 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje buvo organizuotas šventinis minėjimas.

Renginio metu Karo policijos vadas plk. ltn. Gytis Kazokas visus karo policininkus pasveikino šventės proga ir pristatė šių metų Karo policijos pasiekimus, nuveiktus darbus, apžvelgė kitų metų laukiamus iššūkius. Vadas padėkojo kariams už jų nuoširdų ir pasiaukojantį darbą, pabrėžė, koks svarbus Karo policijos vaidmuo visais laikotarpiais, pacituodamas Kauno karo komendanto plk. ltn. Kazio Skučo 1926 m. rugsėjo 2 d. kalbos karo policininkams ištrauką: „Jūs esate Karo policija, tai yra visos kariuomenės branduolys, jums tenka nešti svarbiausias ir garbingiausias pareigas <...>, todėl visur ir visuomet turit būti drausmingi ir pačią drausmę gerai suprasti“.

Jau tapo tradicija šią dieną pagerbti ir apdovanoti Karo policijai nusipelniusius karius. Šventės metu Karo policijos vadas karo policininkams suteikė aukštesnius laipsnius, įteikė padėkas ir vardines dovanas, tvirtai paspausdamas karių rankas palinkėjo jiems toliau garsinti Karo policiją ir būti pavyzdžiu savo tarnybos draugams. 

Renginio kviestinis svečias Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento vyresnysis specialistas Karolis Zikaras paskaitoje „Kariuomenė ir valstybė“ priminė renginio svečiams, kaip gimė, augo ir vystėsi Lietuvos valstybė, koks svarbus vaidmuo nuo seniausių laikų iki šių dienų valstybės gyvenime tenka kariuomenei.

Šventėje dalyvavęs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas, sveikindamas karo policininkus, pažymėjo, kad sprendžiant iš atliktų darbų kokybės Karo policija jau tikrai subrendo kaip pilnametė ir savarankiškai sugeba atlikti sudėtingas policijos funkcijas.

Su aštuonioliktuoju gimtadieniu Karo policiją pasveikino ir kiti į renginį atvykę svečiai, linkėdami toliau bręsti ir augti.     

 

Straipsnio ir nuotraukų autorius Karo policijos Viešųjų ryšių karininkas

kpt. Pavelas Lukjanovas

2017-03-14 16:52

Cherry

I thank you humbly for shrnaig your wisdom JJWY
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media