Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

PIRMĄ KARTĄ LIETUVOJE SUORGANIZUOTAS ATVIRAS ŠIAURĖS ŠALIŲ KARINĖS AERONAUTIKOS PENKIAKOVĖS ČEMPIONATAS

2019-06-25
image

2019 m. birželio 16-20 dienomis Kaune ir Alytuje pirmą kartą buvo organizuojamas atviras Šiaurės šalių karinės aeronautikos penkiakovės čempionatas (toliau - čempionatas). Čempionate varžėsi 54 kariai (40 vyrų ir 14 moterų) iš 8 šalių: Brazilijos, Danijos, Ispanijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos ir Lietuvos.

 

Karinė aeronautikos penkiakovės (KAP) šaknys siekia 1948 m. Prancūziją - tuomet buvo norima parengti testus, kuriais būtų galima įvertinti ir lavinti pagrindines, būtinas ir reikalingas kovos sąlygomis skraidančiam personalui fizines ypatybes: jėgą, koordinaciją, vikrumą, greitį, tikslumą, savikontrolę, mastymo greitį ir staigią reakciją (atsaką). Šiuo metu KAP susideda iš 6 sporto rungčių: šaudymo (su oriniu pistoletu iš 10 m atstumo), plaukimo (100 m. su 3 kliūtimis), fechtavimosi, kamuolio (greičio ruožas ir mėtymas nuo baudų linijos), kliūčių ruožo (400 m. bėgimas per 12 kliūčių) bei orientavimosi. Sporto rungties, kurioje sportininkas pasirodo prasčiausiai, taškai neskaičiuojami. Todėl rezultatai po kiekvienos rungties keičiasi ir galutiniai prizininkai išaiškėja tik po visų rungčių.

 

Nuo 2016 m. rudens Lietuva prisijungė prie Šiaurės šalių KAP šeimos, todėl 2017 m. Lietuvoje pirmą kartą vyko atviras KOP KAP čempionatas, o šiais metais Lietuvai patikėta atsakomybė surengti Šiaurės šalių KAP čempionatą. Tai buvo vienas gausiausių dalyvių skaičiumi čempionatų, todėl renginio organizavimas buvo nemenkas iššūkis.

 

Sportininkai buvo vertinami ir apdovanojami dvejose įskaitose: tarp Šiaurės šalių (5) ir tarp visų dalyvaujančių valstybių (8). Visi čempionato rezultatai publikuojami čia.

 

Apdovanojimo ceremonija vyko Vytauto Didžiojo Karo muziejuje. Apdovanojimus įteikė Lietuvos kariuomenės KOP vadas plk. Dainius Guzas, LK sporto klubo viršininkas bei CISM delegacijos vadovas Lietuvoje Valentinas Mizgaitis.
Kiekvienoje rungtyje geriausią rezultatą pasiekę dalyviai buvo apdovanoti LK KOP praktiškais suvenyrais (gertuvėmis arba rankšluosčiais) su KOP simbolika. Rezultatai publikuojami čia.

 

Visi atviro LK KOP KAP čempionato dalyviai džiaugėsi Lietuvoje suorganizuotu tarptautiniu čempionatu, nes galėjo ne tik išbandyti jėgas tarpusavyje, bet ir užmegzti glaudesnius ryšius, kurie ateityje padės tarptautinėse pratybose vykdant įvairias užduotis. Daugeliui sportininkų šis čempionatas tapo atranka ruošiantis atstovauti savo šalį Pasaulio kariškių sporto žaidynėse, kurios vyks šių metų spalio mėn. Kinijoje.

 

 

Informacija. - kpt. D. Ruzgo, Nuotraukos - čempionato dalyvių.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media