Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KOP 2019 metai

Kariuomenės vadas lankėsi Kauno karinėje įguloje
2019-07-09
img
Liepos 9 d. Kauno įgulos Karo muziejaus sodelyje lankėsi Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas. Kariuomenės vadą pasitiko Kauno įgulos karinių vienetų vėliavų grupės bei Kauno įgulos karinių vienetų vadai ir vyr. puskarininkiai.
null
Rusijos ginkluotės kontrolės specialistai virš Lietuvos atliks žvalgomąjį skrydį
2019-07-04
img

Liepos 8-12 d. Lietuvoje lankysis Rusijos ir Baltarusijos ginkluotės kontrolės specialistai, kurie pagal tarptautinę Atviros oro erdvės sutartį (angl. „Open Skies") orlaiviu AN-30B virš Lietuvos atliks žvalgomąjį skrydį. Ši sutartis buvo sukurta siekiant skatinti šalių kariuomenių skaidrumą, pasitikėjimą bei abipusę kontrolę. Skrydis prasidės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

null
Paieškos ir gelbėjimo operacijai pakeltas Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis
2019-07-02
img

Šiandien, liepos 2 d. 14.15 val. Jungtinio gelbėjimo ir koordinavimo centro budėtojas, gavęs pranešimą apie apvirtusią valtį tarp Pervalkos ir Preilos (Kuršių nerija), pakėlė budintį sraigtasparnį AS-365 „Dauphin" iš I-ojo paieškos ir gelbėjimo posto Nemirsetoje, paieškos ir gelbėjimo darbams Kuršių nerijoje vykdyti.

null
Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje – tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“
2019-07-01
img

Liepos 27 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019". Ji skiriama Lietuvos karo aviacijos 100-mečiui paminėti. Šventėje laukiama pasirodymų skirtingų tipų orlaiviais - nuo istoriją menančio ANBO iki naujausių ir moderniausių naikintuvų. Šventėje numatoma apie keturias valandas truksianti parodomųjų ir akrobatinių skrydžių programa.Dalyvauti renginyje jau sutiko 16 šalių atstovai. Tarp jų Čekijos, Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Kroatijos, Danijos, Vengrijos, Vokietijos, Belgijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Ukrainos oro pajėgų kariai ir orlaiviai.

null
Karinių oro pajėgų kariai dalyvavo daugiašalės iniciatyvos „Strateginiai oro transportavimo pajėgumai“ sukūrimo 10-mečio minėjime
2019-06-28
img

KOP vadas plk. Dainius Guzas dalyvavo daugiašalės iniciatyvos „Strateginiai oro transportavimo pajėgumai" (Strategic airlift capabilities - toliau SAC) sukūrimo 10-mečio minėjimo renginiuose Vengrijos KOP Papos aviacijos bazėje. Pagrindiniai renginiai buvo SAC vadų pasikeitimas ir aviacijos šventė, kurioje kaip parodos dalis buvo ir KOP orlaivis C-27J.

null
PIRMĄ KARTĄ LIETUVOJE SUORGANIZUOTAS ATVIRAS ŠIAURĖS ŠALIŲ KARINĖS AERONAUTIKOS PENKIAKOVĖS ČEMPIONATAS
2019-06-25
img

2019 m. birželio 16-20 dienomis Kaune ir Alytuje pirmą kartą buvo organizuojamas atviras Šiaurės šalių karinės aeronautikos penkiakovės čempionatas (toliau - čempionatas). Čempionate varžėsi 54 kariai (40 vyrų ir 14 moterų) iš 8 šalių: Brazilijos, Danijos, Ispanijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos ir Lietuvos.

null
Oro gynybos batalione lankėsi Karinių oro pajėgų vadas ir Gynybos štabo viršininkas
2019-06-04
img

2019 m. birželio 4 d. Oro gynybos batalione darbiniu vizitu lankėsi KOP vadas pulkininkas Dainius Guzas ir Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras.

null
Oro gynybos bataliono kariai dalyvaus tarptautinėse pratybose „Tobruko palikimas 2019“ Lenkijoje
2019-06-03
img

2019 m. birželio 2 - 14 d. Oro gynybos bataliono kariai dalyvaus tarptautinėse antžeminės oro gynybos padalinių lauko taktikos pratybose „Tobruko Palikimas 2019" Lenkijoje (angl. - Tobruq Legacy 2019).

null
Prasidėjo GROM ir STINGER kovinio šaudymo pratybų vadovo kursas
2019-05-30
img

Š. m. gegužės 27 - 31 d. ir birželio 25-28 d. vyksta Kovinio šaudymo iš oro erdvės gynybos ginklų pratybų vadovo kursas. Kursas vykdomas kiekvienam oro gynybos ginklui atskirai, t. y. RBS70 , STINGER, GROM, NASAMS ir oro erdvės gynybos artilerinei ginkluotei m/48. Šio kurso metu klausytojams iš Oro gynybos bataliono, Karinių Jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgų siekiama suteikti žinių ir įgūdžių, būtinų planuoti, organizuoti ir vykdyti kovinio šaudymo pratybas iš GROM ir STINGER ginkluotės.

null
Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“ su įgula dalyvavo tarptautinėse pratybose Rumunijoje
2019-05-28
img

Nuo gegužės vidurio Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan" su įgula dvi savaites dalyvavo Rumunijoje organizuotose tarptautinėse pratybose „European Spartan 2019". Kartu su Lietuva pratybose taip pat dalyvavo Bulgarija, Italija, Slovakija ir Rumunija - šalys naudojančios transporto orlaivius C-27J „Spartan".

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media