Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“ su įgula dalyvavo tarptautinėse pratybose Rumunijoje

2019-05-28
image

Nuo gegužės vidurio Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan" su įgula dvi savaites dalyvavo Rumunijoje organizuotose tarptautinėse pratybose „European Spartan 2019". Kartu su Lietuva pratybose taip pat dalyvavo Bulgarija, Italija, Slovakija ir Rumunija - šalys naudojančios transporto orlaivius C-27J „Spartan".

Pratybose dalyvavusių šalių karinės oro pajėgos mokymams skyrė transporto orlaivius C-27J „Spartan", o oro grėsmių imitacijai ir oro operacijų paramai pratybų šeimininkė Rumunija papildomai skyrė naikintuvus F-16.

Penkių Europos Sąjungos šalių narių taktinio oro transporto orlaivių įgulos ir antžeminis personalas vykdė praktines taktinės transporto aviacijos užduotis klimatiniu bei geografiniu požiūriu sudėtingame operacijų rajone ir tobulino taktines procedūras vykdant plataus masto taktinio oro transporto operacijas konflikto rajone.

Didžioji užduočių dalis buvo orientuota į paramą specialiosioms pajėgoms, kurios apėmė taktines oras-žemė operacijas, įskaitant taktinę evakuaciją, kovinius tūpimus, pakrovimą-iškrovimą su veikiančiais varikliais, tūpimus į riboto dydžio aerodromus, buvo vykdomi parašiutininkų šuoliai iš įvairaus aukščio.

Maksimaliam pratybų efektyvumui ir saugai užtikrinti kiekvienam skrydžiui į įgulos sudėtį buvo skiriama po saugos instruktorių, kuris dalyvaudavo įgulos pasirengimo procese, pačiame skrydyje bei skrydžio rezultatų aptarimo metu.

Pratybų metu Lietuvos karinių oro pajėgų personalas ne tik dalinosi turima patirtimi bet ir perėmė sąjungininkų patirtį, įgijo teorinių žinių karinės transporto aviacijos operacijų planavimo ir vykdymo srityje.

 

Nuotraukų autorius - Cer Senin (Rumunijos karinės oro pajėgos)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media