Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinių oro pajėgų kariai dalyvavo daugiašalės iniciatyvos „Strateginiai oro transportavimo pajėgumai“ sukūrimo 10-mečio minėjime

2019-06-28
image

KOP vadas plk. Dainius Guzas dalyvavo daugiašalės iniciatyvos „Strateginiai oro transportavimo pajėgumai" (Strategic airlift capabilities - toliau SAC) sukūrimo 10-mečio minėjimo renginiuose Vengrijos KOP Papos aviacijos bazėje. Pagrindiniai renginiai buvo SAC vadų pasikeitimas ir aviacijos šventė, kurioje kaip parodos dalis buvo ir KOP orlaivis C-27J.


SAC vadą Norvegijos KOP plk. Bjorn Gonhn - Hellum pakeitė ir toliau vadovaus JAV KOP plk. James S. Sparrow. Abu vadai oficialioje ceremonijoje savo kalbose ne kartą paminėjo, kad SAC projektas yra puikus išmaniosios gynybos pavyzdys, kuomet net ir mažos šalys galėti turėti įvairius strateginius pajėgumus, apsijungus bendram tikslui su bendraminčiais.


Daugiašalį susitarimą kurti SAC pajėgumus (t.y. ilgojo nuotolio gabenimų pajėgumus) bendrai įsigyjant tris orlaivius C-17 pasirašė dešimt NATO valstybių narių - Bulgarija, Estija, JAV, Lenkija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Rumunija, Slovėnija, Vengrija - ir dvi šalys NATO partnerės - Suomija ir Švedija. Susitarimas, kuris įsigaliojo 2008 metų spalį, numato, kad šalys naudos orlaivius įvairių tipų NATO ir Europos Sąjungos vadovaujamoms tarptautinėms operacijoms - karinėms, humanitarinėms ir kt., - o lėktuvai C-17 bus dislokuoti Vengrijoje, Papos aviacijos bazėje. Lėktuvų įgulos - tarptautinės, jas sudaro 12 šalių atstovai.

 

Informacija ir nuotraukos - srž. mjr. A. Tamošiūno 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media