Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje – tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“

2019-07-01
image

Liepos 27 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019". Ji skiriama Lietuvos karo aviacijos 100-mečiui paminėti.

Šventėje laukiama pasirodymų skirtingų tipų orlaiviais - nuo istoriją menančio ANBO iki naujausių ir moderniausių naikintuvų. Šventėje numatoma apie keturias valandas truksianti parodomųjų ir akrobatinių skrydžių programa.

Dalyvauti renginyje jau sutiko 16 šalių atstovai. Tarp jų Čekijos, Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Kroatijos, Danijos, Vengrijos, Vokietijos, Belgijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Ukrainos oro pajėgų kariai ir orlaiviai.

Renginyje pasirodys ir viena garsiausių pasaulyje skraidymo grupių iš Italijos „Frecce Tricolori", taip pat Belgijos karališkųjų oro pajėgų naikintuvas F-16 „Dark Falcon", NATO partnerių - Suomijos mokomasis lėktuvas „Hawk" ir Ukrainos karinių oro pajėgų naikintuvas SU-27 ir daugelis kitų.

Taip pat savo ekspoziciją ir veiklą pristatys Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacija, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetai, Kauno technologijų kolegija, įvairios organizacijos ir įstaigos.

Be orlaivių bus galima pamatyti ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų, Sausumos pajėgų ir Specialiųjų operacijų pajėgų technikos ekspozicijas, įvairią ginkluotę, laivo povandeninių minų paieškos ir išminavimo robotus. Šventėje bus galima išbandyti universalios integruotos lazerinės mūšio sistemos (MILES) galimybes.

Šventės svečius sveikins ir parodomąją programą atliks Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, reprezentuojantys Lietuvos kariuomenės sausumos, oro ir jūrų pajėgas.

Aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019" - tai padėka visiems prisidėjusiems, puoselėjusiems ir kitaip rėmusiems aviacijos raidą Lietuvoje.

Kontaktinis asmuo: KOP AB viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Arnas Glazauskas, +370 41 59 21 51, +370 686 00 655, el. paštas: [email protected]

Daugiau informacijos KOP AB Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/Aviacijosbaze/

 

Karinių oro pajėgų nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media