Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Oro gynybos batalionas paminėjo 45 – ąsias vyr. ltn. Normundo Valterio gimimo metines

2017-12-19
image

Kiekvienų metų gruodžio 17 d. Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokykloje - dviguba šventė - šią dieną ne tik švenčiamas mokyklos gimtadienis, bet ir minimos pirmojo nepriklausomos Lietuvos kario, žuvusio tarptautinėje taikos palaikymo operacijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje, Normundo Valterio gimimo metinės. Šiemet tai jubiliejinis gimtadienis - mokyklai, kuri pavadinta žuvusio vyr. leitenanto vardu, sukako 15 metų, o Normundas Valteris būtų šventęs 45 - ąjį jubiliejų.


Kaip kasmet, taip ir šiemet, šventinę dieną moksleiviai aplankė N. Valterio kapą, tylos minute pagerbė taikdario atminimą, prie paminklo padėjo gėlių, uždegė žvakučių - kaip simbolinį pagarbos ženklą kariui, kovojusiam už taikesnį pasaulį.


Į gimtadienio šventę susirinkę svečiai ir mokyklos bendruomenė dar kartą prisiminė, koks trumpas, bet ryškus buvo nueitas N. Valterio kelias. Kokia svarbi, reikšminga buvo jo auka šiandieninei Europai. Peržiūrėtos draugų, kolegų sustabdytos vyr. leitenanto gyvenimo akimirkos. Buvęs vyr. leitenanto bendražygis, kolega, kartu dalyvavęs ir lemtingoje, kario mirtimi pasibaigusioje taikos misijoje, o dabar vadovaujantis žuvusio draugo vardu pavadintai mokyklai, direktorius N. Kundrotas prisiminė Normį (taip Normundą Valterį vadina visi jį pažinoję) kaip labai drąsų, atsakingą, pareigingą karį, bet jautrų, linksmą, kūrybingą žmogų, atsidavusį draugą.


Gimtadienis yra puiki proga padėkoti ištikimiausiems, nuoširdžiausiems socialiniams partneriams už gražią ilgametę partnerystę. Šiais metais mokykloje įsteigti trijų lygių N. Valterio atminimo medaliai. Pirmasis bronzinis vyr. ltn. Normundo Valterio atminimo medalis įteiktas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionui, jo vadui mjr. Vaidui Šimaičiui už alternatyvių ugdymo idėjų įgyvendinimą ir nuoseklų bendradarbiavimą ugdant mokinių socialines - pilietines kompetencijas.

 

Oro gynybos batalionas su mokykla bendradarbiauja nuo 2010 m: kasmet padeda organizuoti stovyklą „Nepabuvęs kareivėliu", žygius, šventes, veda edukacinius užsiėmimus ir netradicines pamokas mokiniams.


Ir tikrai įdomu - liūdna, kad jaunas žmogus paaukojo gyvybę, bet fenomenalu yra tai, kad net išėjęs vyr. ltn. Normundas Valteris, rodos, geba suvesti visiškai nepažįstamus žmones, įkvėpti juos kilniems tikslams, bendroms veikloms, gražioms iniciatyvoms. O tada galima sakyti - jauno žmogaus, atsidavusio kario auka tikrai nebuvo beprasmė...


Normundo Valterio jaunimo mokyklos
mokytoja Jurgita Lukošienė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media