Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose vyko Baltijos ir Šiaurės šalių, Lenkijos Karinių oro pajėgų vyriausiųjų puskarininkių susitikimas

2017-03-23
image

Š. m. kovo 21-22 d. KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose paraleliai Baltijos ir Šiaurės šalių, Lenkijos ir NATO Oro pajėgų komponento vadavietės (toliau - AIRCOM) vadų susitikimui vyko pasitarimas tarp Lietuvos LK Jungtinio štabo, KOP dalinių, Estijos, Danijos, Lenkijos, Norvegijos ir Švedijos vyriausiųjų puskarininkių (toliau - vyr. psk.). Susitikime taip pat dalyvavo NATO Oro pajėgų komponento Karinių oro pajėgų vadovybės ir NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse Nyderlandų KOP junginio vyr. psk. Susitikimo metu vyriausieji puskarininkiai išklausė LK JŠ ir KOP atstovų pristatymų, pasidalino įžvalgomis bei aptarė vyr. psk. bendradarbiavimo regione vystymo aktualumą. Diskusijoje buvo ieškoma sričių, kuriose atskiros šalys gali su kolegomis dalintis įvairia patirtimi rengiant kareivius ir puskarininkius. Susitikimą užbaigė LK Strateginių komunikacijų departamento atstovo pristatymas apie regione vykstantį informacinį karą. NATO AIRCOM vadovybės vyr. psk. srž. mjr. Don Farr pasakė: „ - Puikiai vertinu susitikimo pasirengimą ir organizavimą. Su vadu (AIRCOM) nuolatos aptariame puskarininkių ir kareivių reikalus. Pasidalinau su vadu įspūdžiais iš susitikimo bei sulaukiau mūsų siekiams visiško vado pritarimo ir palaikymo. Smagu matyti kolegas vyr. psk. su patirtimi ir išsilavinimu, nepriekaištingai atstovaujančius ne tik savo šalies pajėgų puskarininkius ir kareivius, bet prireikus, pasirengusius tai daryti ir už savo šalies ribų įvairių NATO struktūrų kontekste". Karališkųjų Danijos KOP vyr. psk. srž. mjr. Rene Hinrich pasidalino įžvalgomis: „ - Nors Danijos KOP skaičiuoja savo amžių jau daug metų, bet aš esu pirmasis savo pajėgų vyr. psk. KOP vadas nutarė įsteigti šį vyr. psk. institutą, nes norėjo pagerinti ryšį su kariais bei, kad karių tarnybą liečianti informacija būtų jam pateikiam tiesiogiai ir kuo tikslesnė. Džiaugiuosi turėta galimybe pabendrauti su Lenkijos, Baltijos ir Šiaurės šalių kolegomis bei išgirsti turima jų patirtį.". JŠ vyr. psk. srž. mjr. Virginijus Molis taip pat pasidalino mintimis „- Tokie vyr. psk. formato susitikimai yra be galo svarbūs ir turėtų būti tęstiniai. Susitikimo metu vyr. psk. pasidalina ne tik naujausia informacija ir puskarininkių aktualijomis, bet ir įvairiais siektinais pavyzdžiais, išmoktomis pamokomis. Juk kiekviena šalis turi pasiektą tam tikrą įdirbį ar puoselėjamas tradicijas, kurios gali tikti ir praversti mums". KOP vyr. psk. srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas „-Šis renginys savo apimtimi ir pobūdžiu yra pirmas oro pajėgose. Dalyvių įspūdžiai geri. Apibendrinant susitikimą galima pasakyti, kad yra nemažai puskarininkių ir kareivių tarnybos iššūkių būdingų daugumai šalių. Vienas pagrindinių besikartojančių iššūkių yra aukštos kvalifikacijos aviacijos specialistų paieška, parengimas ir išlaikymas. Vieningai sutarėme tęsti tarpusavio komunikaciją bei teikti siūlymus regioninio bendradarbiavimo aktyvinimui".

 

Informacija parengė srž. mjr. A. Tamošiūnas, nuotr. srž. mjr. A. Tamošiūno, ltn. A. Glazausko, A. Gedrimo.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media