Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Baltijos šalių Karinių oro pajėgų vadų susitikimas Lietuvoje

2017-03-24
image

Kovo 23 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Baltijos šalių Karinių oro pajėgų vadų susitikimo metu pasirašytas bendras pareiškimas (angl. - Joint Statement) dėl tolimesnio trišalio bendradarbiavimo ir BALTNET projekto vystymo.
BALTNET - Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistema (angl. - Baltic Air Surveillance Network and Control System), kurią sudaro Bendrasis valdymo ir pranešimų centras (BVPC) Karmėlavoje, taip pat valdymo ir pranešimų bei radiolokaciniai postai ir ryšių linijos trijose Baltijos šalyse. 1998 m. sudaryta trišalė tarpvyriausybinė Lietuvos, Latvijos ir Estijos sutartis dėl Baltijos oro erdvės stebėjimo sistemos. 2007 m. minėtą sutartį pakeitė trišalis tarpvyriausybinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimas dėl Baltijos oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemos plėtojimo. Sistemos paskirtis - Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijose stebėti oro erdvę, vykdyti ginkluotės valdymą, atlikti vadovavimo ir valdymo funkcijas ir rengti mokymus. Tai leidžia Baltijos valstybėms efektyviau kontroliuoti savo oro erdvę, užtikrinti jos suverenumą bei orlaivių skrydžių saugumą. BALTNET sąveikauja su atitinkamais NATO vienetais ir veikia be pertraukos 24 valandas per parą. BALTNET 2004 m. tapo bendros NATO integruotos oro erdvės ir raketų gynybos sistemos (NATINAMDS) sudedamąja dalimi.
BVPC Karmėlavoje, kaip vadovavimo ir valdymo vienetas trijose Baltijos šalyse, valdo NATO naikintuvus, vykdančius oro policijos misiją Baltijos šalyse. BVPC centrą sudaro trijų Baltijos valstybių personalas (didžiąją dalį, daugiau nei 50 proc. sudaro lietuviai). BVPC vadovauja Baltijos šalių kariuomenių vadų paskirtas karinių oro pajėgų karininkas, kuris rotacijos principu keičiasi kas 3 metus (šiuo metu Latvijos karinių oro pajėgų karininkas).

 

Baltijos šalių Karinių oro pajėgų vadai susitinka du kartus per metus.

 

Nuotr. ltn. Arno Glazausko

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media