Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Aviacijos bazėje vyks Baltijos, Šiaurės šalių, Lenkijos ir NATO Karinių oro pajėgų vadų susitikimas

2017-03-20
image

Kovo 22 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vyks Baltijos, Lenkijos ir Šiaurės šalių Karinių oro pajėgų (toliau - KOP) vadų susitikimas, kuriame taip pat dalyvaus ir NATO bei JAV karinių oro pajėgų Europoje vadas su delegacija. Susitikimo metu bus aptarta saugumo situacija regione, daugiašalio bendradarbiavimo galimybės, pristatoma šių šalių KOP situacija ir aktualijos, Oro policijos misijos vykdymo ypatumai. Baltijos, Šiaurės šalių, Lenkijos ir NATO KOP vadai taip pat dalyvaus susitikime su šiuo metu Oro policijos misiją vykdančio Olandijos Karališkųjų oro pajėgų kontingento vadu. NATO KOP vadas, kuris yra ir JAV KOP Europoje ir Afrikoje vadas, kovo 22 d. ryte taip pat susitiks su Krašto apsaugos ministru Raimondu Karobliu.
Paraleliai KOP vadų susitikimui kartu vyks ir Baltijos, Šiaurės šalių, Lenkijos bei NATO Jungtinio oro pajėgų Štabo vyriausiųjų puskarininkių pasitarimas, kuriame taip pat dalyvaus Lietuvos kariuomenės atstovai iš Jungtinio štabo, kitų KOP struktūrinių vienetų ir šiuo metu Oro policijos misiją vykdančio Olandijos Karališkųjų oro pajėgų kontingento vyriausiasis puskarininkis. Vyriausieji puskarininkiai aptars puskarininkių korpuso aktualijas: tolimesnio bendravimo ir bendradarbiavimo regione plėtojimo svarbą, kareivių ir puskarininkių rengimą bei dalyvavimą tarptautinėse operacijose.
Kovo 23 d. susitikimas bus skirtas trijų Baltijos šalių KOP vadų pasitarimui, kurio metu daugiausiai dėmesio bus skiriama trišalio bendradarbiavimo stiprinimui, projekto BALTNET aptarimui.


BALTNET - Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistema (angl. - Baltic Air Surveillance Network and Control System), kurią sudaro Bendrasis valdymo ir pranešimų centras (BVPC) Karmėlavoje, taip pat valdymo ir pranešimų bei radiolokaciniai postai ir ryšių linijos trijose Baltijos šalyse. 1998 m. sudaryta trišalė tarpvyriausybinė Lietuvos, Latvijos ir Estijos sutartis dėl Baltijos oro erdvės stebėjimo sistemos. 2007 m. minėtą sutartį pakeitė trišalis tarpvyriausybinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimas dėl Baltijos oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemos plėtojimo. Sistemos paskirtis - Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijose stebėti oro erdvę, vykdyti ginkluotės valdymą, atlikti vadovavimo ir valdymo funkcijas ir rengti mokymus. Tai leidžia Baltijos valstybėms efektyviau kontroliuoti savo oro erdvę, užtikrinti jos suverenumą bei orlaivių skrydžių saugumą. BALTNET sąveikauja su atitinkamais NATO vienetais ir veikia be pertraukos 24 valandas per parą. BALTNET 2004 m. tapo bendros NATO integruotos oro erdvės ir raketų gynybos sistemos (NATINAMDS) sudedamąja dalimi.
BVPC Karmėlavoje, kaip vadovavimo ir valdymo vienetas trijose Baltijos šalyse, valdo NATO naikintuvus, vykdančius oro policijos misiją Baltijos šalyse. BVPC centrą sudaro trijų Baltijos valstybių personalas (didžiąją dalį, daugiau nei 50 proc. sudaro lietuviai). BVPC vadovauja Baltijos šalių kariuomenių vadų paskirtas karinių oro pajėgų karininkas, kuris rotacijos principu keičiasi kas 3 metus (šiuo metu Latvijos karinių oro pajėgų karininkas).

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media