Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybose „Geležinis kardas 2016" Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos

2016-12-02
image

Tarptautinės pratybos „Geležinis kardas 2016" (angl. „Iron Sword" ) Gaižiūnų poligone (Rukla) vyksta „visu greičiu". Gruodžio 1 d. „sužeistuosius" iš mūšio lauko sraigtasparniu „Mi-8" evakuoti padėjo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Sraigtasparnių eskadrilės lakūnai „Lomas", „Paparacis", „Ragas" ir „Milžinas".

 

Prieš skrydį lakūnų vadas kapitonas Kazimieras Lomanas („Lomas") atskleidė paslaptį, kad „fotografuotis prieš skrydį blogas ženklas, o jeigu mus kas nors nufotografuoja, turi skristi kartu!". Taip atsirado šie kadrai.

 

Lapkričio 20 d.-gruodžio 2 d. vykstančiose kasmetinėse pratybose „Geležinis kardas" dalyvauja apie 4 tūkstančius karių iš 11 NATO šalių: Estijos, Latvijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Liuksemburgo, Rumunijos, Slovėnijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Šios pratybos yra NATO karinio rengimo ir pratybų organizavimo programos (angl. MTEP - Military Training and Exercise Program) dalis. Šiemet jos rengiamos jau trečią kartą.


Nuotraukų autorius - vrš. Gintautas Mauricas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media