Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KOP 2016 metai

Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos mini Lietuvos karo lakūno vyr. ltn. Jurgio Dobkevičiaus 90-ąsias žūties metines
2016-06-10
img

Šiandien Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos kartu su Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija minėjo Lietuvos karo lakūno vyr. ltn. Jurgio Dobkevičiaus 90-ąsias žūties metines Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje. KOP oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos kariai padėjo gėles prie amžinojo poilsio lakūno vietos. Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje buvo aukojamos Šv. mišios už Lietuvos karo lakūno vyr. ltn. Jurgio Dobkevičiaus atminimą. Susipažinti plačiau su vyr. ltn. Jurgio Dobkevičiaus veikla, istorija galima Lietuvos aviacijos muziejaus pristatomoje parodoje "J. Dobkevičiaus žūties 90-mečiui".

null
Oro gynybos bataliono kariai rengiasi kovinio šaudymo pratyboms „Baltic zenith 2016“
2016-06-09
img

Šių metų birželio 13-16 d. Latvijoje, Škedės kariniame poligone vyks bendros Lietuvos ir Latvijos Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionų kovinio šaudymo pratybos į oro taikinius „BALTIC ZENITH 2016". Šaudymai bus vykdomi su raketiniais oro gynybos kompleksais RBS70.

null
Baltijos regiono oro erdvėje treniruosis NATO sąjungininkų orlaiviai
2016-06-07
img

Birželio 7-8 d. Baltijos regiono šalių oro erdvėje vyks antrosios šiais metais NATO šalių ir partnerių pratybos „Ramstein Alloy" („Ramšteino lydinys") , kuriomis bus stiprinamas Baltijos regiono karinių oro pajėgų bendradarbiavimas ir sąveika. Abi pratybų dienas šiuo metu NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančios Portugalija ir Jungtinė Karalystė, taip pat Vokietijos ir Aljanso partnerė Suomija skirs naikintuvus skrydžių operacijoms ir pratybų scenarijuje numatytiems greitojo reagavimo veiksmams. Pratybose paramą teiks Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C-27 J Spartan, sraigtasparnis AS365+ „Dauphin", JAV ir Vokietijos Karinių oro pajėgų degalų papildymo ore lėktuvas, išankstino perspėjimo orlaivis E-3D iš Waddingtono (Jungtinė Karalystė). Pratybų tikslas - stiprinti NATO narių ir partnerių karinių oro pajėgų bendradarbiavimą ir sąveiką, treniruojantis tobulinant orlaivių indentifikavimo būdus, realų šių orlaivių perėmimą ir greitą reagavimą į realias situacijas.

null
Karinių oro pajėgų vadas darbiniu vizitu lankysis Čekijoje
2016-06-06
img

LK Karinių oro pajėgų vadas plk. Audronis Navickas birželio 7-10 d. lankysis Čekijoje, kur susitiks su Čekijos Karinių oro pajėgų vadu brigados generolu Libor Štefánik.

null
Oro gynybos bataliono kariai grįžo iš tarptautinių pratybų TOBRUQ ARROWS
2016-06-03
img

Š. m. gegužės 29 d. - birželio 1 d. vykusios tarptautinės pratybos „Tobruq Arrows 2016" baigėsi. Oro gynybos bataliono (OGB) kariai sėkmingai įveikę visus etapus, grįžta namo. Karius iš Karlovy Vary oro uosto parskraidins LK KOP transportinis orlaivis C-27j SPARTAN.

null
Oro gynybos bataliono kariai pirmą kartą įvykdė STINGER oro gynybos salvę
2016-06-02
img

Š. m. birželio 1 d. Tarptautinių pratybų „Tobruq Arrows 2016" metu, Oro gynybos bataliono (OGB) kariai pirmą kartą įvykdė oro gynybos (OG) salvę su OG sistema STINGER. OG salvė - tai yra dviejų OG raketų STINGER paleidimas į vieną oro taikinį iš vieno OG komplekso. Bataliono kariai naikino lėtai skrendantį bei žemai kybantį oro taikinius, cheminio užterštumo sąlygomis. Iš viso buvo iššautos trys STINGER raketos.

null
Karinių oro pajėgų sraigtasparnis teikia pagalbą gesinant gaisrą Pabalių durpyne
2016-06-01
img

Gegužės 31 d., Šiaulių r., ties Rėkyvos ežeru, Pabalių durpyne kilus gaisrui ir siekiant sustabdyti ugnies stichiją nuo ekstremalios situacijos susidarymo, gaisro gesinimui į pagalbą buvo pasitelktas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su gesinimo kriauše. Gesinimo darbus sraigtasparnio įgula pradėjo  gegužės 31 d. apie 18 val. Birželio 1 d. jei bus poreikis darbai bus tęsiami ir toliau.

null
Karinių oro pajėgų vadas dalyvaus NATO oro erdvės gynybos komiteto delegacijų vadovų susitikime
2016-05-30
img

Gegužės 31 - birželio 1 d. Karinių oro pajėgų vadas plk. Audronis Navickas dalyvauja NATO Oro erdvės gynybos komiteto delegacijų vadovų (angl. AMDC HoD) susitikime Belgijoje (Briuselyje).

null
Tradicinis renginys „Oro gynybininkų ir policininkų kelias
2016-05-27
img

Š. m. gegužės 27 d. Oro gynybos batalione buvo organizuotas tradiciniu tapęs renginys, kuriame dalyvavo Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato ir Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai. Tikslas - susipažinti su oro gynybininko ir policijos pareigūno profesijomis, pamatyti ir parodyti turimą techniką (bataliono - ginkluotę) bei pabendrauti vieni su kitais.

null
LK KOP rinktinė dalyvavo Šiaurės šalių karinės aeronautikos penkiakovės čempionate Suomijoje
2016-05-27
img

2016 m. gegužės 23 - 27 dienomis Lietuvos kariuomenės (toliau - LK) Karinių oro pajėgų (toliau - KOP) rinktinė ketvirtą kartą dalyvavo Šiaurės šalių karinės aeronautikos penkiakovės (toliau - KAP) čempionate, Suomijoje (Tikkakoski). Čempionatas buvo organizuojamas Suomijos karinių oro pajėgų akademijoje. Šiame čempionate LK KOP KAP rinktinė varžėsi su Suomijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Brazilijos ir Čekijos rinktinėmis. Taip pat buvo atvykę trys pulkininkai iš Ukrainos, kurie stebėjo kaip organizuojamas čempionatas ir kitais metais žadėjo išstatyti savo rinktinę. Viso čempionato metu jautėsi draugišką, šilta, bet tuo pačiu ir konkurencinga atmosfera.

null
Atgal| 1 2 3 ... 6 7 8 9 10 11 12 |Pirmyn
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media