Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos Štabe vyko priešgaisrinės saugos pratybos

2016-11-29
image

Lapkričio 29 d. Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos Štabo kariams buvo pravestos realių veiksmų kilus gaisrui pratybos, dalyvaujant Kauno apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistams. Pratybos vyko priartintomis realioms sąlygomis.
Pratybas stebėjo ir vertino Kauno apskrities PGV pareigūnai. Buvo siekiama patobulinti karių veiksmus kilus gaisrui patalpose, treniruojama karių ir Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovų sąveika.

Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos Štabo pastate panaudojant sveikatai nekenksmingus dūmus buvo imituojamas gaisras. Suveikus priešgaisrinei signalizacijai ir įvertinus situaciją iš pastato buvo evakuotas visas personalas. Dalinio budėtojas, sužinojęs apie mokomąjį gaisrą, surinko informaciją ir, vadovaudamasis instrukcijomis, per bendrąjį pagalbos centrą iškvietė Kauno apskrities priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Į įvykio vietą atvyko gausios gaisro gesinimo pajėgos, dalinio budėtojas jas pasitiko, perdavė visą informaciją apie esamą padėtį ir perleido vadovavimą operacijai ugniagesiams. Netrukus buvo imtasi dingusių asmenų paieškos, gaisro gesinimo bei pastato patikrinimo darbų. Sėkmingos operacijos eigoje buvo surasti du kabinete gausių dūmų užblokuoti ir nespėję evakuotis kariai bei vienas nuo dūmų nualpęs (buvo imituojama) karys. Kol viena gaisro gesinimo komanda gesino ugnies židinį, kita pasitelkusi pagalbines priemones evakavo įstrigusius karius.
Kaip parodė praktika, nėra taip paprasta vykdyti gesinimo ir gelbėjimo darbus pripildytose dūmais vietose. Po pratybų vykusio aptarimo metu buvo aptartos padarytos klaidos. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai pateikė pastabas ir pasiūlymus dėl priešgaisrinės saugos plano tobulinimo.
Pažymėtina tai, kad kiekvienais metais kariai išklauso 1,5 val. teorinę paskaitą, kurios metu atnaujina žinias apie gaisro gesinimo sistemas, gaisro gesinimo ir elgesio gaisro metu pagrindus.

 

 

OESKV informacija ir nuotraukos. 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media