Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KOP 2015 metai

Karinės oro pajėgos dalyvavo minint S. Dariaus ir S. Girėno aerodromos įkūrimo 100-metį
2015-07-27
img

Liepos 25 d. S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas minėjo 100-ąsias įkūrimo metines. Šia garbia proga, kur užgimė bei kūrėsi lietuviška aviacija ir karo aviacija buvo surengta įspūdinga Aviacijos (Oro) šventė, kurioje dalyvavo ir Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos.

null
Karinės oro pajėgos istorinio aerodromo 100-mečio programoje
2015-07-24
img

Nacionalinės reikšmės Valstybės saugomas urbanistinis, inžinerinis, istorinis paminklas - S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas (Veiverių g. 132, Kaunas) Kaune š. m. liepos 25-26 d.  minės šimtmečio jubiliejų. Šia garbia proga, kur užgimė ir kūrėsi lietuviška aviacija, t. t. ir karo aviacija, rengiama Aviacijos (Oro) šventė (išsamesnė informacija - [email protected]).


 

null
OEKC vadų pasikeitimo ceremonija
2015-07-20
img

2015 m. liepos 20 d. Karinių oro pajėgų (toliau - KOP) Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos (toliau - OESKV) Oro erdvės kontrolės centre (toliau - OEKC) įvyko šio centro vadų pasikeitimo ceremonija.

null
OESKV VI radiolokacinio posto kariai pagerbė karius savanorius
2015-07-20
img

„Geriau mirti laisvam kovoje." Tai žodžiai, ištarti Gražiškių kario savanorio 1919 m., išeinant ginti Lietuvos Nepriklausomybės.

null
Karinių oro pajėgų kariai minint S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 82-ųjų metines
2015-07-17
img

Tradiciškai kiekvienais metais Lietuvos miestai ir miesteliai rengia istorines sueigas, paminint Stepono Dariaus ir Stasio Girėno transatlantinį skrydį. Ir šių metų  liepos 17 dieną Kauno Aukštųjų Šančių karių kapinėse prie paminklo Steponui Dariui ir Stasiui Girėnui vyko iškilmės legendinių lakūnų atminimui. Jose dalyvavo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės kariai.

null
Štabų mokymai „RAN 2015” - Jungtinei operacijai vadovauja Oro pajėgų vadovybė
2015-07-14
img

Šių metų birželio 20-30 dienomis Sąjungininkų oro pajėgų vadovybės štabas (angl. Headquarters Allied Air Command, toliau - AIRCOM) vykdė vienus svarbiausių štabų mokymų "Ramšteino siekis 15"  (angl. Ramstein Ambition arba RAN 15).  Šių mokymų tikslas - tobulinti AIRCOM vykdyti ne tik pagrindines užduotis, susijusias su oro operacijomis, bet ir įsisavinti naują užduotį - vadovauti mažo intensyvumo jungtinei operacijai, orientuotai į oro operacijas (angl. Air-heavy), t. y., AIRCOM tobulino vadovimą ir valdymą sausumos, jūrų ir specialiosioms pajėgoms. Šie mokymai taip pat skirti pasirengti vertinamosioms pratyboms Trident Jet, kurios vyks 2016 metais.

null
Karinių oro pajėgų tradicijų pristatymas Valstybės dienos proga
2015-07-07
img

Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos (toliau - KOP) š. m. liepos 5 d. Lietuvos Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos išvakarėse drauge su Svetingumo kompleksu Monte Pacis ir Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetu pristatė projektą, kurtą ir pritaikytą Pažaislio architektūrinio ansamblio istorinėms erdvėms ir laikui, grindžiamam tradicijomis ir apeigomis, viltimis ir lūkesčiais, ieškojimais ir išgyvenimais, istorine branda ir dabarties pagarba Lietuvai, savo kariuomenei ir išskirtinai visiems, kuriems pirmiausiai išlieka natūralus ir tikras jausmas, - pakilti ir būti laimingam.

null
Karinių oro pajėgų vado plk. Audronio Navicko sveikinimas Valstybės dienos proga
2015-07-02
img
null
Italijos karinių oro pajėgų vadas lankė karius
2015-07-01
img

Š. m. liepos 1 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje lankėsi Italijos karinių oro pajėgų vadas generolas leitenantas Pasquale Preziosa bei jį lydinti delegacija. Svečius pasitiko ir apsilankymo, KOP Aviacijos bazėje, metu lydėjo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas ir Aviacijos bazės vadas pulkininkas Vidmantas Raklevičius.

null
Karinių oro pajėgų karinės aeronautikos penkiakovės rinktinės nariai Švedijoje pagerino kelis asmeninius rekordus
2015-06-29
img

2015 m. birželio 22-26 d. Karinių oro pajėgų (toliau - KOP) rinktinė jau trečią kartą dalyvavo Šiaurės šalių atvirame karinės aeronautikos penkiakovės (toliau - KAP) čempionate, Švedijoje (Uppsaloje). Šiame čempionate KOP KAP rinktinė varžėsi su Suomijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Brazilijos ir Turkijos rinktinėmis. KOP kariai į čempionatą skrido KOP priklausančiu orlaiviu L-410. Tai padėjo sportininkams sutaupyti jėgų čempionatui ir kartu reprezentuoti KOP.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media