Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Oro gynybos bataliono kariai minėjo Lietuvos kariuomenės 92-ąsias metines

2010-11-24
image

Rudeniškai ūkanotą lapkričio 23 dienos rytą Oro gynybos bataliono kariai minėjo Lietuvos kariuomenės 92-ąsias įkūrimo metines. Rytinės rikiuotės metu batalione buvo pakeltos Lietuvos valstybinė, Lietuvos istorinė ir Karinių oro pajėgų vėliavos. Pakėlus vėliavas visa bataliono rikiuotės kolona, trankaus būgno lydima, žygiavo į Radviliškio miesto Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią. Čia už Lietuvos kariuomenę Šv. Mišias aukojo karo įgulos kapelionas kapitonas Tomas Reinys. Pasibaigus sakraliniam renginiui kariai pasuko į Radviliškio kultūros centrą. Čia jie apžiūrėjo lauke stovinčius 1914 metų gamybos minosvaidį Ehrhardt, kuris buvo atimtas iš bermontininkų 1919 m., bei milžinišką kardą, kurį nukalė Šiaulių menininkas Vilius Puronas. Radviliškio kultūros centre kariai apžiūrėjo veikiančią parodą „Lietuvos laisvės kovose naudoti ginklai". Vėliau visi susirinko į netradicinę erdvę - vieną iš kultūros centro salių, kurioje buvo įrengtas stilizuotas partizanų bunkeris. Čia bataliono karius pasitiko ir su profesine švente pasveikino Radviliškio kultūros centro direktorius Romualdas Jazukonis bei bataliono vadas. Lyrinę, teatralizuotą inscenizaciją, pagal 1918 metų savanorio Jonuko ir jo mylimosios Agutės rastus laiškus, atliko Radviliškio kultūros centro jaunimo grupės „Mix" auklėtiniai.

 

   
 Kariai žygiuoja iš bataliono Pamaldos Radviliškio bažnyčioje Teatralizuotas laiškų skaitymas


Apie ilgą, garbingą Lietuvos kariuomenės istoriją, jos kovas dėl šalies laisvės ir nepriklausomybės, pranešimą skaitė kapitonas Saulius Sendžikas. Majoras Romualdas Opulskis prisiminė prieš dvidešimt metų atkurtos Lietuvos kariuomenės pirmuosius žingsnius, drąsius vyrų žygdarbius, tykančius pavojus, incidentus su svetima kariuomene bei begalinį norą būti laisviems. Stilizuotame bunkeryje įsitaisę bataliono kariai buvo tarp eksponatų, menančių Nepriklausomybės kovas. Pasibaigus sveikinamosioms kalboms keli bataliono kariai už nepriekaištingą tarnybą buvo apdovanoti padėkos raštais, dviems - suteikti aukštesni kariniai laipsniai. Per trisdešimt bataliono karių kariuomenės dieną sutiko Vilniuje, šventiniame parade, atstovaudami Karines oro pajėgas.

 

   
 Minėjimas stilizuotame bunkeryje.

 Sveikinimo žodi taria Radviliškio   

 KC direktorius R. Juzukonis.

 Suteikiamas aukštesnis karinis

laipsnis.


Taip jau sutapo, kad Lietuvos karių diena Radviliškyje buvo minima beveik tuo pačiu metu, kaip ir mūšio prieš bermontininkus minėjimas. Didelio atgarsio sulaukęs renginys „Bermontininkais retrospektyvoje", kurio metu buvo atkurtas Lietuvos kariuomenės mūšis su bermontininkais prie Radviliškio malūno įvyko lapkričio 21 dieną.

 

  
 Pokario laikų bunkeris

 Prie paminklo aukščiausi

šalies vadovai


Pagerbti šio krašto kovotojų, lapkričio 22 dieną Radviliškyje lankėsi šalies prezidentė Jos ekscelencija Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, kiti aukšti svečiai. Apžiūrėję parodą Radviliškio kultūros centre aukšti svečiai išvyko į netoliese esantį Mėnaičių kaimą. Jame 1949 metais vasario 16 dieną visos Lietuvos partizanų vadai pasirašė Nepriklausomybės deklaracijos paskelbimo aktą okupacijos sąlygomis., nuošaliame Mėnaičių kaime buvo atidengtas didingas skulptoriaus Jono Jogėlos memorialas šiai iškiliai datai paminėti. Vėliau prezidentė perkirpo simbolinę juostelę prie ką tik atstatytos klėties, kurioje įrengtas istorinis partizanų bunkeris.


Apibendrinant galima teikti, kad Radviliškio krašte XX amžiuje vykę įvykiai nulėmė tolesnę Lietuvos, kaip nepriklausomos šalies raidą, klestėjimą bei orumą.


Tekstas ir nuotraukos vyr. srž. Raimundo Kovo, Oro gynybos batalionas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media