Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Nemigo nakties žavesys arba apie Paieškos ir gelbėjimo darbus

2010-01-12
image

„Prašome pagalbos, prašome padėti arba skubiai reikalingas sraigtasparnis, gautas pranešimas", - taip dažniausiai kreipiamasi į Pirmojo ir Antrojo paieškos ir gelbėjimo postų budėtojus. O užduočių gausa nenusakoma: donorinių organų ir nukentėjusiųjų pergabenimai, gaisrų gesinimas, dingusiųjų žmonių paieška, skęstančiųjų gelbėjimas, vandens telkinių potvynių žvalgyba, pagalba policijos pareigūnams, žvejų nukėlimas nuo ledo lyčių. Vien tik per paskutiniuosius 2009 metus tokio pobūdžio skambučių iš Nacionalinio organų transplantacijos biuro, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Policijos pareigūnų Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kariai sulaukė apie kelias dešimtis.

 

2009 metų eigoje LK KOP vidutinio transportavimo dviejų turbinų sraigtasparnis Mi-8 ir vidutinis karinis transporto lėktuvas C-27J Spartan su budinčia įgula į pagalbą išskubėjo 20 kartų. Keli skrydžiai buvo evakuacinio pobūdžio iš Ramšteino Aviacijos bazės Vokietijoje.

 

Praėjusių metų vasarą, nusistovėjus sausiems ir saulėtiems orams, pasipylė gaisrai atvirose Lietuvos teritorijose. Didžiausias gaisras kilo Rėkyvos durpyne prie Šiaulių. Per jį išdegė paklotė, medžiai ir durpės 34 hektarų plote. Šį gaisrą gesino ne tik gausios ugniagesių pajėgos, bet karinių oro pajėgų kariai, kurie vandenį skraidino sraigtasparniu, pildami jį iš specialus krepšio BAMBI. Degančioje teritorijoje išpilta 30 kaušų vandens (vienu metu pasemiama apie 2 tūkstančius litrų vandens). Šį durpyną gesinti padėjo ir Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono 18 karių, vadovaujamų vyr. seržanto Tado Jundulo.

 

Didžioji dalis į pagalbą išskubėjusių karių sietina su organų transplantacija. Ne kartą Pirmojo ir antrojo Paieškos ir gelbėjimo postuose Kaune ir Nemirsetoje budėję Karinių oro pajėgų ekipažai drauge su medicinos darbuotojų brigadomis išskubėjo, suteikti viltį laukiantiems bent mažiausiai galimybei išgyventi. Tai dažniausiai vykdavo tuomet, kuomet mažiausiai tikėtina. Ir tai dažniausiai vykdavo ramiuoju paros laiku. Kariai su medikais skubėdavo iš Kauno medicinos universiteto klinikų, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Klaipėdos universitetinės ir Klaipėdos jūrininkų ligoninių.

 

Mažiausiai džiuginantys skrydžiai sietini su netektimi. Atskubėjus į pagalbą žmogui, pranešama deja...Nieko daugiau negalim padėti.

 

O būta ir linksmiau. Paskelbtose dingusio žmogaus Kuršių mariose paieškose, atskubėjus kariams sraigtasparniu į pagalbą ir atlikus paiešką nurodytame rajone, paaiškėja, kad dingusysis , tarsi „nelikdamas skolingas", sugebėjo išsikapanoti į krantą pats.

 

Tai mūsų pilietinė atsakomybė, - padėti. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kariai, pasiruošę padėti visada ir visuomet, jei tai nesaugu Man, Tau ar Mums.


Atsižvelgiant į Lietuvos karinėje strategijoje numatytus karinius tikslus, Karinėms oro pajėgoms yra keliamos ir užduotys, susiejusios su paieškos ir gelbėjimo darbais, ligonių ir donorų organų pervežimu.

 

 


Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų
Viešųjų ryšių vyriausiasis specialistas Gintautas Deksnys

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media