Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariuomenės dienos proga karo lakūnų viešnagė Jurbarko rajone

2010-11-25
image

„Kariuomenė be laivyno bei aviacijos tinka tik paskui karvės uodegą vaikščioti",- ci-tuoja kariškių išsakytą mintį Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktorius etnologas Arvydas Griškus. Laimei, Lietuvos kariuomenei tokia lemtis negresia: turime ir jū-rų laivyną ir puikią karo aviaciją. Tuo įsitikinom , kuomet Jurbarko rajone lankėsi ir su moks-leiviais susitiko Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Sraigtasparnių es-kadrilės lakūnai kpt. Eligijus Rukšnaitis, vyr. ltn. Gintautas Čiuoderis, ltn. Gediminas Puišys bei vyr. srž. Juras Grigaliūnas. Šie kariai Lietuvos kariuomenės dienos proga dalyvavo fo-tografijų eksponuojamos parodos apie eskadrilės tradicijas pristatymuose Viešvilės, Smali-ninkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėse mokyklose bei Viešvilės vaikų globos namuose. Šių fotografijų veikėjai gyvai ir vaizdingai papasakojo apie sraigtasparnių valdymą, atliekamas funkcijas, tarnybą, kuri neapsiriboja vien tik karių ir keleivių transportavimu.

 


Moksleiviai sužinojo, kad sraigtasparniai Mi-8T yra labai svarbūs ir ekstremalių situa-cijų metu, kada dalyvaujama gaisrų gesinime, panaudojant sraigtasparnyje įdiegtą gaisrų gesi-nimo priemonę „Bambi". Ja galima pakelti iki 2000 l vandens, kuriuo gesinamas gaisras iš oro. Moksleiviams taip pat buvo papasakota apie tai, kad šiais sraigtasparniais skraidinami donorų organai, kurie yra reikalingi skubioms organų persodinimo operacijoms atlikti. Nepa-miršta vaikams papasakoti ir apie sraigtasparnių įgulos sudėtyje dirbančius gelbėtojus, kurie atlieka svarbų vaidmenį vykdant paieškos ir gelbėjimo operacijas.

 

   


Įgulos vadas kapitonas Eligijus Rukšnaitis papasakojo apie sraigtasparnio įgulos dar-bą bei vadovavimą. Apie eskadrilės veiklą, sraigtasparnių Mi-8 technines subtilybes pristatė lakūnas vyr. ltn. Gintautas Čiuoderis, kuris taip pat pasidalino įspūdžiais apie jaunų lakūnų krikštynas. Gelbėtojas vyr. srž. Juras Grigaliūnas vaikams aiškino, kad gelbėtojo darbas ir pa-reigos kartais pareikalauja ypatingų valios bei fizinių jėgų, kuomet tenka gelbėti žmones, pa-tekusius į įvairius pavojus: atsidūrus ant ledo lyčių, potvynyje, ar tiesiog sunkiai sunegalavus laive. Jis pademonstravo gelbėtojų darbo įrangą bei juokaudamas paaiškino, kad švilpukas gelbėjimo liemenėje skirtas ne pranešti apie save, o „rykliams nubaidyti". Vaikai taip pat su-žinojo, kad kiekvienas eskadrilės narys turi ne tik pareigas ar laipsnius, bet ir pravardes-šaukinius.

 

   


Gausiai susirinkusius moksleivius Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre Viešvilėje, Smalininkų L.Meškaitytės pagrindinėje mokykloje bei Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinėje mokykloje lakūnai „užbūrė" tikru bebaimiškumu, skrydžio svaiguliu bei vyriška valia, demonstruojama amunicija stebino įrangos patogumu bei galimybėmis, o besimatuo-jančius gelbėjimo liemenę smalsuolius stulbino netikėtos jos veikimo subtilybės.
Švietimo įstaigose vykusių renginių metu lakūnai atsakinėjo į galybę netikėčiausių klausimų, pasirašinėjo ant atviručių, fotografavosi su moksleiviais ir mokytojais.

 

 


Prisiminus Lietuvos vardą garsinančius aviatorius S.Darių ir S.Girėną, jurbarkietį Ro-mualdą Marcinkų, Antaną Gustaitį, Jurgį Dobkevičių, Rimantą Stankevičių ar Jurgį Kairį, kyla mintis, kad galbūt ne visi žygdarbiai dar atlikti, o jiems pasiruošę puiki karinės aviacijos lakūnų bei gelbėtojų karta.

 

 

Mažosios Lietuvos Jurbarko
krašto kultūros centro
dailės studijos vadovė
Eglė Untulytė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media