Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

JAV jūrų atašė komandoro Tomo Algirdo Alksninio vizitas Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje

2010-04-23
image

Lietuvos kariuomenės Karininės oro pajėgos tęsdamos edukacinį projektą „KOP dienos" pristatė savo svečią, Jungtinių Amerikos Valstijų jūrų pajėgų atašė Lietuvoje komandorą Tomą Algirdą Alksninį Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bendruomenei, pasižyminčiai išskirtiniu domėjimusi aviacijos istorija ir nūdienos aktualijomis. Tai, bene, antras kartas po JAV karo lakūno ltn. Felikso Vaitkaus, sėkmingai 1935 metais perskridusio Atlanto vandenyną, vizitas Sūduvos sostinėje, kai po 75 metų čia lankosi karo lakūnas, tarnaujantis JAV karinėse jūrų pajėgose.


Mokyklos bendruomenė ir pedagogų kolektyvas šiltai ir draugiškai sutiko garbų svečią su ponia. Komandoras papasakojo savo nueitą gyvenimo atkarpą nuo penktadieninės JAV lietuviškos mokyklos, civilinės inžinerijos studijų iki karinės tarnybos JAV jūrų pajėgose. Kas įdomiausiai svečias, jauniausias iš penkių Alksninių šeimos vaikų, gimęs Karinio jūrų laivyno ligoninėje Pietų Karolinos (South Caroline) valstijos sostinėje, Čarlstono (Charleston) mieste. Karinę tarnybą pradėjęs 1990 metų vasario mėnesyje specializuoto šturmo lėktuvo A-6 lakūno-navigatoriaus pareigose, ją tęsė Ispanijoje, Japonijoje, Bahamuose, Ekvadore, Rytų Europos šalyse ir tolimoje Afrikoje.

 

 

  
  


Susitikimo pabaigoje svečias atsakinėjo į gausybę mokinių klausimų, ir, žinoma, daugumoje susijusių su aviacija, įteikęs prisiminimui fotoalbumą apie JAV.


- Žmogus, kaip medis, tvirtai įsikibęs į žemę savo šaknimis, subrandina standų savo kamieną ir lapiją, - ne kartą komandoras T. Alksninis akcentavo savo pasisakyme.


- Šventinę popietę vainikavo Mokytojų kamerinio ansamblio „Cantare" atliekami kompozitorių J. Štrauso, M. K. Oginskio kūriniai.

 

 


- Tradiciškai mokyklos bendruomenės vardu direktorė Danutė Šliužienė dėkojo svečiui, įteikdama naujausius leidinius apie Marijampolę. Tebūnie tai mažas prisiminimas komandoro tėveliui, kilimo nuo Šakių.

 


Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų
Viešųjų ryšių vyriausiasis specialistas Gintautas Deksnys

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media