Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Jaunojo šaulio kursas Oro gynybos batalione

2010-01-07
image

Snieguotą ir šaltą sausio mėnesio pirmąją savaitę Oro gynybos batalionas pastebimai atjaunėjo. Tomis dienomis čia matėsi neįprastai daug jaunų žmonių, vilkinčių karinėmis uniformomis. Priežastis paprasta - čia vyko Jaunojo šaulio kursas, kurį vedė Oro gynybos bataliono kariai.


Remiantis Krašto apsaugos ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos Šaulių sąjungos pasirašyta sutartimi, atsižvelgiant į Lietuvos šaulių sąjungos Šiaulių apskrities generolo P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės vado prašymu, šis mokslo kursas yra vedamas Oro gynybos batalione. Kursas sudarytas iš trijų sesijų: žiemos, pavasario ir vasaros. Visas mokymas vyksta per moksleivių atostogas, taigi šie jaunuoliai aukoja savo laisvalaikį. Prieš dalyvaujant šiuose kursuose, jaunieji šauliai buvo atrinkti savo tiesioginių vadų. Taigi čia susirinko geriausi, labiausiai motyvuoti „šauliukai".


Įdomu, kad šiuos jaunuolius kuruoja profesionalus kariškis, vyresnysis leitenantas Zigmantas Račkauskas, tarnaujantis Vilniuje. Kadaise buvęs Kelmės rajono Šaukėnų Vlado Pūtvio - Putvinskio vidurinės mokyklos mokytojas, prisiminęs didžiojo Šaulių sąjungos patriarcho ir įkūrėjo V. Putvinskio idėjas organizavo moksleivius stoti į šią organizaciją. Ne vienas šios mokyklos jaunasis šaulys jau yra baigęs Jaunųjų šaulių būrių vadų ir instruktorių kursą Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje.


Prie šios kilnios akcijos svariai prisideda ir vyr. ltn. Z. Račkausko kolega - leitenantas Arūnas Kuizinas. Užuomazgas veikti šiems aktyviems karininkams davė gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės vadas Saulius Burškys.


Į kursą Oro gynybos batalione, jaunimas susirinko iš visos Šiaulių apskrities: Šiaulių, Joniškio, Šeduvos, Šaukėnų, Gruzdžių kuopų bei būrių, per 30 žmonių. Jauniausias klausytojas buvo šeštokas, vyriausiam - per 20 metų.


Pratybų metų jaunieji šauliai bus mokomi net aštuonių dalykų. Jie krimto taktikos, topografijos, šaudybos ir ginklų, KAS statutų, fizinio perengimo, inžinierinio parengimo, ryšių bei medicinos mokslus.

 

  


„Kursantai" buvo apgyvendinti batalione, taigi jie gyveno pagal kareivišką dienotvarkę, maitinosi bataliono valgykloje. Kursas nebuvo iš lengvųjų. Paskaita keitė paskaitą, pratybas klasėje keitė pratybos lauke, tačiau buvo matyti, kad šiems jaunuoliams tai patiko. Jie čia vėl sugrįš semtis nelengvo kario mokslo per pavasarinę sesiją, kovo mėnesį.

 

 

Civilių ir karių bendradarbiavimo specialistas
vyr. srž. Raimundas Kovas

 


Nuotraukos vyr. srž. R. Kovo

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media