Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Baltijos šalių oro erdvėje vyksta NATO karinių oro pajėgumų treniruotė BRTE VII

2010-11-04
image

Lapkričio 4 d. Baltijos šalių oro erdvėje prasidėjo septintoji NATO sąjungininkų oro pajėgų vadavietės Ramšteine (Vokietija) rengiama karinių oro pajėgų treniruotė BRTE VII.

 

Treniruotėje dalyvauja vakar į Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose atskridęs NATO ankstyvojo perspėjimo ir kontrolės sistemos (angl. Airborne Warning and Control System, AWACS) orlaivis „Boeing 707", JAV karinių oro pajėgų orlaivis „C-130 Hercules" ir du JAV oro pajėgų naikintuvai F-15C „Eagle", šiuo metu vykdantys NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

 

Kaip ir suplanuota pagal treniruotės scenarijų, šie orlaiviai palaikys ryšį su oro erdvės vadovavimo ir valdymo vienetais Uedeme, Vokietijoje ir Bendruoju valdymo ir pranešimų centru Karmėlavoje, Lietuvoje.

Šiuo metu į orą jau yra pakilęs orlaivis AWACS, iš Ramšteino į operacijos rajoną skrenda JAV karinių oro pajėgų orlaivis C-130, netrukus prie operacijos prisijungs ir JAV naikintuvai F-15C. Jie atliks operaciją, kurios metu bus imituojamas ryšio su civilinėmis oro eismo kontrolės sistemomis praradimas.

 

Baigiantis treniruotei pro Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose praskirs JAV karinių oro pajėgų orlaivis C-130, lydimas dviejų naikintuvų F-15C.

 

 

NATO oro pajėgų komponento štabas Ramšteine planuoja ir rengia treniruotes, siekdamas tobulinti NATO oro erdvės stebėjimo ir kontrolės, oro policijos bei kitų oro pajėgumų, esančių Baltijos regione, sąveikumą, valdymą ir kontrolę. Šia programa NATO siekia padėti Estijos, Latvijos ir Lietuvos bei kaimyninėms NATO šalims padėti didinti karinių oro pajėgų sąveikumą ir integraciją pagal galiojančius NATO standartus, o taip pat pademonstruoti sąjungininkių solidarumą su Baltijos valstybėmis. Pradėtos kaip NATO oro policijos misijos treniruotės, dabar jos tapo plataus spektro karinių oro pajėgumų treniruotėmis, kurių metu oro operacijas mokomasi vykdyti skirtingais aspektais.

 

 

Antano Gedrimo nuotr

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media