Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Aviacijos bazėje atidaryta senosios fotografijos paroda „Lietuviai vaizduose“

2010-05-10
image

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės štabo patalpose atidaryta senosios fotografijos paroda „Lietuviai vaizduose". Paroda atkeliavo iš Vilniaus mokytojų namų. Ekspozicijoje galima pamatyti išdidintas senosios fotografijos reprodukcijas, iš kuriu kiekviena turi savo aprašymą, savo istoriją. Senosios nuotraukos vaizduoja tuometinę lietuvių buitį, šeimyninius portretus, tarpukario laikų eismo reguliuotoją ar Lietuvos kariuomenę įžengiančią į atgautą sostinę Vilnių. Nuotraukos datuojamos nuo 1902 iki 1944 metų.


Vienas iš šios parodos iniciatorių yra dailininkas Saulius Kruopis. Dauguma eksponuojamų nuotraukų iš jo arba jo bičiulių asmeninių kolekcijų. 2009 metais ši paroda visą vasarą buvo eksponuojama Vilniaus mokytojų namų kiemelyje. Ekspozicija tikrai turėjo nemažą pasisekimą, žmonės labai domėjosi. Parodos organizatoriai parodą dedikavo Lietuvos vardo paminėjimo Tūkstantmečiui. Organizatoriai matydami žmonių susidomėjimą (ir įvertinę darbo sąnaudas su pastangomis) nutarė, neleisti parodai būti uždarytai. Jie nori, kad paroda tęstų toliau savo gyvenimą, kad nuolatos keliautų po Lietuvą ar lietuvių etnines žemes ir net už mūsų šalies ribų.

 

  
  


Mariaus Kavaliausko, parodos kuratoriaus mintys:
„Senųjų fotografijų paroda „Lietuviai vaizduose" yra tarsi neišpainiojamos istorijos, stiliaus ir gyvenimo būdo sąsaja, nepriimanti apatiško ir greito žvilgsnio, bet raginanti sustoti. Pirmu žvilgsniu fotografijose fotografijose atsiveria tuometinė akimirka. Pažvelgus giliau, šios akimirkos išauga į atskirus gyvenimus, savitas istorijas, skirtingus likimus. Kiekviena fotografija turi savo sielą, tad esu dėkingas menininkui Sauliui Kruopiui, kuris padėjo mums, praeiviams, ją joje atrasti. Rengdami šią parodą stengėmės išlaikyti, kuo daugiau autentikos bei tikrovės. Tad sudrebėjęs raštas, užvarvėjęs arbatos lašelis ar nuplėštas kampas - visa tai palikta, nes ir tas nuplėštas kamputis turi savo istoriją..."
Senosios fotografijos parodą „Lietuviai vaizduose" Aviacijos bazėje pamatys net tik Bazės kariai ir darbuotojai, bet ir Depo, Karo policijos atstovai bei dažnai apsilankantys svečiai, taip pat ir NATO Greitojo reagavimo oro policijos misiją vykdantys lenkų bei juos pakeisiantys amerikiečių kariai.


Paroda bus eksponuojama gegužės - rugpjūčio mėnesiais. Šiuo metu Aviacijos bazėje jau eksponuojamos ekspozicija dedikuota žuvusiems Aviacijos bazės kariams „Paaukoję gyvybes Tėvynei" bei fotografijų paroda apie legendinį lakūną Europos akrobatinio skraidymo čempioną Vytautą Lapėną.

 

 

Teksto ir nuotraukų autorius psk. Alvydas Tamošiūnas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media