Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Adventinis vakaras Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje

2009-12-16
image

2009 m. gruodžio 15 d. Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje į šventinę popietę susirinko, Kauno įgulos viršininko įsakymu tvirtinama, Pastoracinė ir ekonominių reikalų taryba.


Metų eigoje buvo kuo pasidžiaugti: renginių gausa ir jų branda, pagalba artimam ir naujais iššūkiais.


Ši Pastoracinė ir ekonominių reikalų bažnyčios taryba, vadovaujama Lietuvos kariuomenės Ordinariato kapelio kpt. Tomo Karklio, susidedanti iš visų Kauno mieste ir įguloje dislokuotų vienetų atstovų, tame tarpe ir Kauno policijos ir Kauno apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos.


Šventinėje vakaronėje dalyvavo ir „E. F. Walcker" firmos vargonais skambino Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios vargonininkas Aleksandras Isakovas.


Esame dėkingi susiklosčiusioms aplinkybėms, jog bažnyčios vargonai išliko autentiškame pavidale, reprezentuojančiame XX a. pirmos pusės, vargonų meistrystę.


Nuoširdžiai džiaugiamės ir dėkojame šios bažnyčios rektoriui kpt. Tomui Karkliui, sugebėjusiam po ilgesnio „liturginio miego" prikelti šiuos vargonus naujam jų gyvenimo etapui. Manome, kad tai didžiausias 2009 metų tiek bažnyčios, tiek Kauno įgulos džiaugsmas.


Geriausius savo laikus minima garsi vokiečių firma išgyveno, kai jai vadovavo Eberhardas Friedrichas Walckeris (1794-1872) ir Oscaras Walckeris (1869-1948). Žinoma, kad tuo laiku pastatyti tokie garsūs instrumentai kaip Rygos katedroje (1830 m.), Sankt Peterburgo filharmonijoje (1903), Gelsenkirchen Hans Sachs namuose (1927 m.) Vokietijoje ir 1939 metais Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Tai 2674-asis šios firmos „E. F. Walcker" opusas.


Šie vargonai yra viena reikšmingiausių tarpukario Lietuvos instrumentų, atspindintys tam laikotarpiui būdingas vargonų statybos tendencijas, pažiūras ir meninį skonį. Šiuo instrumentu intensyviai koncertavo žymiausi to laikmečio vargonininkai: Z. Aleksandravičius, Z. Nomeika, J. Žukas, K. Kaveckas ir kiti.


Popietė baigėsi, - liko neišsakyti lūkesčiai ir mintys, kurios tarybos narių jau laukia kitais 2010 metais, nes pagrindinė tarybos pareiga - padėti bažnyčios rektoriui planuoti ir vykdyti Kauno įgulos vienetų karių, kaip vienos kariškos šeimos, sielovadą, aptariant bendruomeninius gyvenimo klausimus ir rūpinantis jų įgyvendinimu.

 

2016-04-21 18:06

Geralyn

At last! Someone who undnrstaeds! Thanks for posting!
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media