Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras dalyvavo tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose

2019-05-09
image

Gegužės 7 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro personalas kartu su gelbėjimo ir paieškos laivu „Šakiai", patruliniu laivu „Dzūkas" ir dviem Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniais dalyvavo tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose „Dynamic Mercy`19".


Mokymai vyko centrinėje Baltijos jūros dalyje, Lietuvos ir Latvijos paieškos ir gelbėjimo rajonuose. Juose dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Švedijos jūrų, oro ir jungtiniai gelbėjimo centrai, penki orlaiviai ir septyni laivai. Visas pratybas koordinavo Lietuvos KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras.


Pagal vieną pratybų scenarijų buvo ieškoma atviroje jūroje dingusios jachtos bei jos keleivių. Kitas scenarijus patikrino bendrus šalių pajėgumus koordinuotai beieškant dviejų laivų su įgulomis, kurie dingo regatos metu.


Pratybos organizuotos vadovaujantis 1947 m. Čikagos konvencija ir 1979 m. tarptautine paieškos ir gelbėjimo jūroje konvencija, pagal standartus ir procedūras, numatytas tarptautiniame paieškos ir gelbėjimo iš oro ir jūroje vadove (International Aeronautical and Maritime Search and Rescue Manual, IAMSAR).


„Dynamic Mercy`19" yra kasmetinės NATO paieškos ir gelbėjimo pratybos, kurias Atlanto vandenyne arba Baltijos jūroje organizuoja NATO jūrų komponento štabas Nortvude, Jungtinėje Karalystėje. Šių pratybų tikslas yra vykdyti ir vystyti tarpregioninį bendradarbiavimą ir didelio mąsto paieškos, gelbėjimo bei evakuacijos operacijų koordinavimą tarp NATO ir partnerių šalių susisiekiančiuose paieškos ir gelbėjimo rajonuose.


Nuo 2009 metų vadovaujantis Lietuvos Respublikos saugios laivybos įstatymu, žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus paieškos ir gelbėjimo rajone organizuoja, koordinuoja ir jiems vadovauja Lietuvos kariuomenė per Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą. Žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus paieškos ir gelbėjimo rajone, išskyrus jūrų uostų akvatorijas ir Kuršių marias, vykdo Lietuvos kariuomenė pasitelkdama Karinių jūrų pajėgų laivus ir Karinių oro pajėgų sraigtasparnius.


Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, laivai ir Karinių oro pajėgų sraigtasparniai tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose dalyvauja keletą kartų per metus.


KJP informacija
Vyr. srž. Audriaus Vitkausko nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media