Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione lankėsi NATO RIS grupės vadas generolas majoras Wolfgang‘as Renner‘is

2018-06-01
image

  2018 m. birželio pradžioje Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione lankėsi aukšti svečiai - NATO ryšių ir informacinių sistemų grupės vadas generolas majoras Wolfgang‘as Renner‘is ir Lenkijoje dislokuoto 3-iojo NATO ryšių bataliono, kuriam tiesiogiai pavaldus Perdislokuojamasis ryšio ir informacinių sistemų modulis (toliau - PRISM), vadas pulkininkas leitenantas Michael‘as Klement‘as.

 

  Vizito tikslas - apžiūrėti pagal NATO standartus bebaigiamą įrengti PRISM infrastruktūrą, aptarti einamąsias ir planuojamas vieneto užduotis, susitikti su čia tarnaujančiais kariais.

Svečiai susitiko su bataliono vadu plk. ltn. Sauliumi Juškevičiumi, modulio vadu majoru Albertu Dusevičiumi, modulio kariais.

 

  PRISM vadas mjr. Albertas Dusevičius NATO ryšių ir informacinių sistemų grupės vadui pristatė modulio aktualijas, vykdomas ir planuojamas užduotis bei ilgalaikės veiklos perspektyvas. Susitikime su PRISM kariais gen. mjr. W. Renner‘is atsakė į jų klausimus, taip pat apžvelgė artimiausiu metu numatomas NATO operacijas, kuriose gali būti panaudoti modulio pajėgumai. Apžiūrėjus neseniai galutinai užbaigtus ir bebaigiamus įrengti PRISM infrastruktūros objektus, gen. mjr. W. Renner‘is pasidžiaugė aukštais darbų atlikimo standartais ir puikiomis karių tarnybos sąlygomis.

 

  PRISM infrastruktūros objektai buvo rekonstruoti panaudojant NATO saugumo investicijų programos (angl. NATO security investment program (NSIP)) lėšas, Lietuvos šaliai sumokant tik PVM už atliktus darbus.

 

  PRISM yra vienintelis Lietuvos kariuomenės kuopos dydžio vienetas, kuris yra nuolat priskirtas prie NATO pajėgų ir turintis NATO tarptautinės karinės vadavietės statusą.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media