Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione įvyko šauktinių karių išleidimo į atsargą ceremonija

2018-01-19
image

Sausio 18 d. iškilmingoje rikiuotėje į atsargą išleisti šešiasdešimt Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Visą devynių mėnesių tarnybos laiką kariai tarnavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione.

Sėkmingai tarnybą baigusius šauktinius pasveikino bataliono vadas pulkininkas leitenantas Saulius Juškevičius ir pirmiausia kreipėsi į karių artimuosius: „Dėkoju visiems karių tėvams ir artimiesiems: prieš devynis mėnesius išlydėjote, o dabar pasitinkate grįžtančius savo karius. Taip Jūs išreiškiate savo paramą tai svarbiai misijai, kurią jie čia vykdė. Tikrai žinau, kad iškart pastebėsite, kad jūsų karys grįžta namo sustiprėjęs, savarankiškesnis, patikimesnis, sąžiningesnis ir tvirtesnis, gerbiantis vyresniuosius ir kiekvieną žmogų". „Kariams noriu palinkėti, kad kiekvienas iš jūsų išsineštumėte savo širdyje dalinio vėliavą. „Tegu meilė Lietuvos dega mūsų širdyse" - šie žodžiai yra mūsų bataliono šūkis ir jie išrašyti ant mūsų vėliavos. Kad liktumėte ištikimi ir šios vėliavos suburti vieningai gintumėte, jei to prireiks, svarbiausią dalyką - mūsų Tėvynės laisvę," - savo kalboje sakė bataliono vadas.

 

Už pavyzdingą tarnybą, profesionalumą ir efektyvų pareigų vykdymą dvylika karių apdovanoti bataliono vado padėkomis, o geriausiais būrių kariais išrinkti eilinis Edvinas Nazarovas ir eilinis Andžejus Misiunas - atminimo monetomis su bataliono simbolika.

 

Apie penkiolika karių ketina iškart grįžti tarnauti į batalioną jau kaip profesinės karo tarnybos kariai.

 

Kariai sako, kad šis etapas jų gyvenime yra nepaprastai svarbus. „Labai patobulėjom fiziškai; man netgi atrodo, kad tos kasdienės rutinos, bent jau iš pradžių, trūks." „Labai sustiprėjome morališkai, pasikeitė požiūris į problemas - išmokome sunkumus priimti kaip iššūkius ir bandyti juos įveikti, o įveikti galima viską. Pasiektas tikslas motyvuoja siekti dar daugiau." „Čia įgavome pasitikėjimo savimi, iki tarnybos atrodę didelės problemos dabar tampa tik juokingos, supranti, kad niekada neverta nuleisti rankų." „Įgijau daugiau savarankiškumo, disciplinuotumo, pasitikėjimo savimi. Daug aiškiau supratau, kas yra pagarba ir kodėl reikia gerbti kiekvieną žmogų" - taip savo tarnybos patirtį įvardijo kalbinti kariai.

Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20-30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams. 

      

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media