Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvai prisiekė septyniasdešimt vienas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono karys

2018-05-11
image

Lietuvai prisiekė septyniasdešimt vienas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono karys

 

2018 m. gegužės 11 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Lietuvos valstybei prisiekė, pasiryžo negailėdami jėgų ir net gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę septyniasdešimt vienas čia tarnaujantis nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys.  

 

Iškilmingoje rikiuotėje bataliono aikštėje bataliono vado, karių ir gausiai susirinkusių artimųjų akivaizdoje kariai ištarė kario priesaikos žodžius, o garbė atiduoti pagarbą bataliono kovinei vėliavai visų priesaiką davusių karių vardu buvo suteikta jaunesniajam eiliniui Benui Baliukoniui – priklaupęs karys ją pagarbiai pabučiavo.  

 

Kartu su kitais balandžio 23 d. atėjęs tarnauti į Lietuvos kariuomenę, Benas jau spėjo pasižymėti kaip aukštos motyvacijos, atsakingas karys. „Į kariuomenę atėjau siekdamas įgyti tų savybių ir žinių, kurios yra būtinos prireikus ginti savo šalį – aš juk čia gimiau, ir visu savo gyvenimu stengsiuosi, kiek sugebėsiu, daryti savo šalį geresnę“. Baigęs privalomąją tarnybą, Benas planuoja ir toliau tobulėti karyboje – tapti kariu savanoriu.

 

Pasveikinti karių atvyko Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko vadas pulkininkas Aleksiejus Gaiževskis. Penkiolika karių – Mokomojo pulko instruktorių – šauktiniams kariams veda vienuolikos savaičių bazinio kario kurso užsiėmimus. Pasveikinęs prisiekusius karius, pulkininkas kreipėsi į gausiai susirinkusius artimuosius: „Praėjusį sekmadienį šventėme Motinos dieną, už trijų savaičių bus Tėvo diena – tačiau šiandien jūsų sūnūs padovanojo dar vieną Motinos ir Tėvo dieną jums, mamos ir tėčiai. Išskirtinė padėka jums, – kalbėjo pulkininkas, – kad pasitikėjote mumis – Lietuvos kariuomene, ir patikėjote mums brangiausią savo turtą – savo sūnus.“ Sveikinimą plk. A. Gaiževskis baigė garsaus partizano Antano Lukšos, Juozo Lukšos-Daumanto brolio, žodžiais: „Laikom frontą!“.

 

Karius pasveikino štabo viršininkas, laikinai einantis bataliono vado pareigas majoras Vaidas Černikas: „Sveikinu jus pradėjus savo kaip kario kelią. Įsiklausykite į priesaikos žodžius, kuriuos ką tik darniai ištarėte, – tikiu, kad savo karinės tarnybos batalione metu ir visu savo gyvenimu šios priesaikos žodžius garbingai vykdysite. Jūsų laukia nemaža iššūkių ir išbandymų, tačiau juos įveikę kaskart tapsite vis stipresni, vis labiau pasitikintys savo ir visos komandos jėgomis ir vis profesionalesni. Linkiu maksimaliai išnaudoti šį devynių mėnesių tarnybos laiką ir įgyti kuo daugiau karinių žinių, įgūdžių ir patirties. Garbės sargybos kuopos, kurioje tarnaujate, visų lygių vadams ir instruktoriams, kuriems patikėta mokyti šiuos karius, linkiu sėkmės, ryžto ir kantrybės, ir perduoti visą savo profesionalią patirtį šiems naujiems kariams ir tuo pačiu neišvengiamai patobulėti savo tarnyboje.“

 

Lietuvos valstybei prisiekusius karius palaimino Lietuvos kariuomenės kapelionas kapitonas Edgaras Vegys. „Budėkite ir melskitės, kad nepatektumėt į pagundą, nes dvasia ryžtinga, bet kūnas silpnas (Mk 14, 38)“ – citavo Šventojo Rašto žodžius kapelionas. „Tikiu, kad visi ateinate ryžtingai nusiteikę, stiprios dvasios, vedini troškimo pasiruošti ginti mūsų Tėvynę. Lai tikėjimas duoda  jums dvasios stiprybės, ir stipri dvasia esant reikalui padės neapleisti savo kūno jėgų.“ Laimindamas karius  kapelionas linkėjo visada ir visur garbingai elgtis, vienas kitam būti bičiuliais, tvirtai ir ištvermingai pakelti sunkumus tarnyboje ir gyvenime, ryžto saugoti ir ginti Lietuvos laisvę ir ramybę. 

 

Pasibaigus ceremonijai, karių artimieji buvo pakviesti susipažinti su karių tarnybos ir gyvenimo sąlygomis, apžiūrėti batalione naudojamos ginkluotės ekspoziciją, apžiūrėti atkurtą autentišką XIV amžiaus elitinio kario aprangą ir ekipuotę.

 

Šis savaitgalis nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams – pirmosios trumpos atostogos po trijų savaičių tarnybos kariuomenėje.  

 

Devynių mėnesių trukmės tarnybą šie nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai batalione pradėjo balandžio 23 dieną ir tarnaus čia visus devynis mėnesius – iki 2019 metų sausio.

 

 

 

Št. srž. Eduardo Stanislavovo nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media