Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gedimino štabo batalione į tarptautinę operaciją „Tvirta parama" išlydėti dešimt karių

2018-04-18
image

2018 m. balandžio 18 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione išlydėti į NATO vykdomą tarptautinę operaciją „Tvirta parama" išvykstantys kariai. Dešimt trečiajam NATO ryšių batalionui priskirto Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (toliau - PRISM) karių keturiems mėnesiams vyksta į tarnybą Afganistano Islamo Respublikoje. Karių užduotis - operacijoje dalyvaujantiems vienetams užtikrinti ryšių ir informacinių sistemų paramos teikimą. Iškilmingoje bataliono rikiuotėje dalyvavo ir išvykstančių karių artimieji.

 

Bataliono štabo viršininkas, laikinai einantis bataliono vado pareigas majoras Vaidas Černikas kariams linkėjo kuo geriausios kloties tarnyboje, tinkamai atstovauti savo šaliai, dalintis savo patirtimi ir kaupti naujus įgūdžius: „Lietuvos kariai, taip pat ir jūsų kolegos, šioje misijoje gauna tik aukščiausius įvertinimus; tai įpareigoja ir jus išlaikyti šią aukštą profesionalumo kartelę, tačiau neabejoju, kad esate tam tinkamai pasirengę, juolab kad kai kurie iš jūsų į misiją vykstate jau ne pirmą kartą. Dėkoju šeimos nariams už supratingumą, kario tarnybos svarbos ir specifikos suvokimą, ačiū, kad esate tvirta atrama kariui; kariai, būkite dėmesingi savo šeimoms ir palaikykite nuolatinį ryšį". Kiekvienam išvykstančiam kariui buvo įteikti simboliniai suvenyrai.

 

Tarptautinė operacija Afganistane „Tvirta parama" pradėta 2015 m. sausio 1 d. Ši operacija - tai Tarptautinių saugumo paramos pajėgų misijos tąsa. Jos pagrindinis tikslas - mokyti, patarti ir remti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, ministerijas ir kitas valdžios institucijas.

 

Per pastaruosius keletą metų panašios sudėties PRISM karių grupė į tarptautines operacijas Afganistane vyksta jau ketvirtą kartą, taip pat tris rotacijas PRISM kariai yra tarnavę NATO oro erdvės gynybos misijoje „Aktyvi užtvara" Turkijoje ir kartą - NATO taikos palaikymo pajėgų misijoje (KFOR) Kosove.

PRISM yra vienintelis Lietuvos kariuomenės kuopos dydžio vienetas, kuris yra nuolat priskirtas prie NATO pajėgų.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media