Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione vyko atvirų durų diena

2018-05-17
image
Gegužės 17 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione į atvirų durų dienos renginį, skirtą Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti, kartu su mokytojais, auklėtojais ar tėvais atvyko rekordinis skaičius - per 1000 mokinių iš įvairių Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Molėtų, Pabradės (Švenčionių r.) ir Ukmergės ugdymo įstaigų.

Gedimino štabo bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės, Specialiųjų operacijų pajėgų, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ir Karo policijos kariai svečius supažindino su kariuomene ir tarnybos specifika.

Renginio metu buvo demonstruojama Lietuvos kariuomenės ginkluotė, technika, ryšių įranga ir technika. Svečiai susipažino su kario ekipuote, maskuote, Lietuvos kariuomenėje naudojamu ginklu M14, norintieji turėjo galimybę susirungti estafetėse. Garbės sargybos kuopos kariai demonstravo parodomąją programą, kiti kariai, panaudodami įspūdingus garso, ugnies ir dūmų efektus pademonstravo karinę operaciją: pakliuvę į pasalą kontratakavo ir sėkmingai iš jos išsiveržė.

Bataliono svečiai susipažino ne tik su šiuolaikine kariuomene, bet ir pamatė, kaip atrodė XIV amžiaus karys. Improvizuotoje XIV amžiaus stovyklavietėje buvo demonstruojama kario apranga, ginklai, skydai, šarvai, šalmai ir kitos atkurtos autentiškos aprangos detalės. Galima buvo stebėti ir improvizuotą viduramžių karių kovą.

Atvirų durų dienos šventėje dalyvavo ir su Lietuvos kariuomene bendradarbiaujantys Vidaus reikalų ministerijos padaliniai: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas bei Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Koordinuotas ir planingas Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimas su Vidaus reikalų ministerijos institucijomis vyksta pagal šių institucijų vadovų ir Lietuvos kariuomenės vado kasmet pasirašomus bendradarbiavimo priemonių planus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos III komandos atstovai pristatė savo techniką, ekipuotę.

Valstybės sienos apsaugos tarnybai (toliau - VSAT) atstovavo kinologai su savo tarnybiniais šunimis Loke ir Kuba - jie pademonstravo pagrindines šunų komandas, naudojamas tarnybos metu sulaikant pažeidėjus. VSAT pareigūnai pristatė ir turimus ginklus, ekipuotę, įvairias savo atsakingoje tarnyboje naudojamas priemones.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media