Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai lankėsi muziejuje ir pasveikino garbingą svečią

2014-10-10
image

Spalio 10 dieną grupė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono karių lankėsi Nacionaliniame muziejuje Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmuose. Kariai, lydimi gido, apžiūrėjo nuolatines muziejaus ekspozicijas ir tarptautinę parodą „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“.

 

Kartu apsilankyti muziejuje kariai pakvietė ir svečią - poną Vytautą Gipą, švenčiantį garbingą 85-ąjį gimtadienį. Jau šešiolikti metai su Gedimino štabo batalionu ryšius palaikantis ponas Vytautas yra tarpukario Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 1-ojo pėstininkų pulko viršilos Stasio Gipo sūnus. Savo veikla V. Gipas yra prisidėjęs prie to, kad batalionui būtų suteikta teisė vadintis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino vardu, taip pat yra padėjęs surinkti ir dovanojęs nemaža eksponatų bataliono muziejui.

 

Bataliono vadas pulkininkas leitenantas Darius Adomaitis svečiui garbingos sukakties proga įteikė dovaną - bataliono ekslibrisą, o kariai sukaktuvininką pagerbė rikiuote. 

 

Pagrindinis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio ir operacinio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose. 

 

Štabo bataliono informacija

 

vyr. eil. R. Sasnausko nuotraukos 

 

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media