Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione vyko jaunųjų šaulių stovykla

2014-10-31
image

Spalio 27-30 dienomis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione (toliau - štabo batalionas) vyko Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių stovykla. Dvidešimt šeši stovykloje dalyvavę jaunieji šauliai (12-17 metų amžiaus) iš Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės turėjo galimybę keturias rudens atostogų dienas turiningai praleisti Lietuvos kariuomenėje.


Stovykloje jauniesiems šauliams buvo organizuotas Jaunųjų šaulių I pakopos kursas. Kurso programoje - teoriniai ir praktiniai rikiuotės, taktikos, šaudybos ir ginklų ir kiti užsiėmimai, kuriuos vedė štabo bataliono kariai instruktoriai. Stovyklos dalyviai išklausė paskaitas apie Lietuvos kariuomenę ir Lietuvos šaulių sąjungą, taip pat susipažino su štabo bataliono istorija ir veikla. Kas rytą jaunuoliai dalyvaudavo Lietuvos Respublikos ir NATO vėliavų pakėlimo, kas vakarą - vėliavų nuleidimo ceremonijose bataliono rikiuotės aikštėje. Stovykloje jaunieji šauliai įgijo vadovavimo, darbo komandoje ir kitų įgūdžių.


Stovyklos uždarymo rikiuotėje jaunuosius šaulius pasveikino štabo bataliono vadas pulkininkas leitenantas Darius Adomaitis. Kiekvienam šauliui buvo įteiktas I pakopos jaunojo šaulio kurso baigimo pažymėjimas, geriausiu tapęs šių kursų dalyvis jaunasis šaulys Orestas Kaziukonis buvo apdovanotas atminimo dovana - žibintuvėliu su štabo bataliono simbolika.

 

I pakopos jaunųjų šaulių kursai štabo batalione yra organizuojami tris kartus per metus moksleivių atostogų metu. Įvairūs kursai Lietuvos šaulių sąjungos nariams yra organizuojami ir kituose Lietuvos kariuomenės daliniuose.


Lietuvos šaulių sąjunga yra savanoriška sukarinta pilietinės savigynos asociacija, savo veikla siekianti stiprinti Lietuvos Respublikos nacionalinį saugumą telkiant Lietuvos Respublikos piliečius aktyviai prisidėti prie valstybės gynybinės galios didinimo, viešojo saugumo užtikrinimo, visuomenės pilietinio, patriotinio ir tautinio ugdymo, taip pat ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus, drausmingus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę ir padėti nelaimės atveju kitiems.


Štabo bataliono pagrindinis uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio ir operacinio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media