Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Atvirų durų diena Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione

2014-05-30
image

Gegužės 29 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje vyko tradicinė atvirų durų diena, skirta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti.

  

Į šventę atvyko apie 400 vaikų su savo mokytojais, auklėtojais ar tėveliais iš įvairių Vilniaus ugdymo įstaigų, taip pat iš Kauno ir Molėtų.

    

Supažindinti svečius su kariuomene ir savo tarnybos specifika, be štabo bataliono karių, buvo pasirengę ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono 3-iojo sprogmenų neutralizavimo skyriaus ir Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

   

Šių metų atvirų durų dienos naujovė - dviejų su Lietuvos kariuomene bendradarbiaujančių vidaus tarnybos sistemos vienetų atstovų dalyvavimas. Savo transportą ir jo įrangą pristatė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atstovai, o bene daugiausia emocijų vaikams sukėlė Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau - VSAT) kinologų pasirodymas su savo tarnybiniais šunimis Rulfu ir Cerro: jie demonstravo pažeidėjo sulaikymą ir įvairius šunų veiksmus pagal komandas. VSAT pareigūnai taip pat demonstravo turimus ginklus, ekipuotę, įvairias jų nelengvoje ir atsakingoje tarnyboje naudojamas priemones.

   

Renginio metu buvo demonstruojama kariuomenės ginkluotė, technika, svečiai susipažino su kario ekipuote ir maskuote, galėjo pasimokyti veiksmų su ginklu M14 ir kaip jį laikyti stovint garbės sargyboje, klausėsi įspūdingų išminuotojų istorijų, apžiūrėjo įvairius sprogmenis, mokomąsias minas, pabandė užsivilkti ar bent pakelti neperšaunamą liemenę. Didžiulį susidomėjimą sukėlė Specialiųjų operacijų pajėgų karių demonstruotos transporto priemonės ir ginklai. Su entuziazmu vaikai varžėsi sukarintose estafetėse.

   

Šilti plojimai ir šūksniai lydėjo Garbės sargybos kuopos karių ir Lietuvos kariuomenės orkestro atliekamas parodomąsias defilė programas. Svečių dėmesį prikaustė ir Garbės sargybos kuopos žvalgų demonstruota pasala priešo transporto priemonei su įspūdingais garso, ugnies ir dūmų efektais.

   

Bataliono svečiai susipažino ne tik su šiuolaikine kariuomene, bet ir pamatė, kaip atrodė elitinis XIV amžiaus karys: Garbės sargybos kuopos kariai demonstravo jo aprangą, ginklus, skydus, šarvus, šalmus ir kitas atkurtos autentiškos aprangos detales.

   

Viešnagei baigiantis, svečiai tradiciškai buvo vaišinami vadinamąja kareiviška koše ir arbata.

 

Ir mokytojai, ir vaikai, dėkodami už puikią šventę, kalbėjo, jog visa programa taip patiko, kad net negalėtų išskirti labiausiai patikusių programos dalių; kai kurie berniukai jau buvo suskaičiavę, kiek dar metų turi prabėgti, kad jie galėtų tapti Lietuvos kariuomenės kariais.

   

Pagrindinis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio ir operacinio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

 

Štabo bataliono informacija

vyr. eil. Rimvydo Sasnausko nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media