Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Naujienos

Baigėsi tarptautinės pratybos „Kardo kirtis 2013“
2013-06-14
img

Birželio 14 d. dieną baigėsi trijose Baltijos šalyse vykusios tarptautinės karinės pratybos „Kardo kirtis 2013". Dvi savaites trukusių pratybų metu daugiau nei 2 tūkst. karių iš 14 valstybių, 7 skirtingose vietovėse treniravosi planuoti ir vykdyti konvencines operacijas - gynybos, puolimo, ugnies paramos, pasalos ir kt. Šias pratybas Baltijos šalyse jau trečią kartą organizavo JAV sausumos pajėgos Europoje (angl. US Army Europe, USAREUR) ir Baltijos šalių ginkluotosios pajėgos.

null
Adaži poligone - lietuvių kuopos karių puolimo operacija
2013-06-12
img
Adaži poligone, Latvijoje, tęsiasi tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2013" lauko taktinės pratybos. Birželio 11 dieną Baltijos šalių pagrindu suformuotas daugianacionalinis batalionas vykdė oponuojančių pajėgų užimto objekto puolimą. Lietuvių kuopa su jai priskirtu amerikiečių būriu iš JAV Pensilvanijos nacionalines gvardijos bei JAV kariuomenės kadetais popiet sėkmingai užėmė „priešo" įtvirtinimus. Puolimo metu buvo naudota draugiškų pajėgų artima oro parama - sraigtasparnis Mi-17 ir atakos lėktuvas L-39.
null
Adažių poligone – pratybų „Kardo kirtis 2013“ svečių ir žiniasklaidos diena
2013-06-08
img

Birželio 7 d. Latvijos Adažių poligone vyko tarptautinių karinių pratybų „Kardo kirtis 2013" svečių ir žiniasklaidos diena. Renginyje lankėsi JAV ambasadorius Latvijoje Markas Pekala, Latvijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Raimondas Graubė (Raimonds Graube), Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas ir vienas pratybų vadovų generolas majoras Almantas Leika, JAV Merilendo valstijos Nacionalinės gvardijos vadas generolas majoras Džeimsas Adkinsas (James A. Adkins), Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos vadas generolas majoras Veslis Kreigas (Wesley E. Craig), JAV kariuomenės Sausumos pajėgų Europoje atstovai, gynybos atašė, Latvijos Seimo nariai ir jėgos struktūrų atstovai. Pensilvanijos valstijos Nacionalinė gvardija yra ilgametė Lietuvos kariuomenės partnerė, o Merilendo - Estijos.

null
Pratybų „Kardo kirtis 2013“ dalyviai kovojo ir sporto rungtyse
2013-06-08
img

Birželio 8-oji Pabradės poligone vykstančiose tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2013" gerokai išsiskyrė iš kitų pratybų dienų. Ši diena prasidėjo ekumeninėmis pamaldomis užsienio kariams, vėliau buvo organizuota karių Sporto diena. Pratybose dalyvaujantys Lietuvos ir užsienio kariai varžėsi gatvės krepšinio, tinklinio ir virvės traukimo rungtyse, taip pat galėjo išbandyti akies taiklumą šaudant iš lanko bei arbaleto.

null
Pratybose „Kardo kirtis 2013“ pėstininkams iš oro paramą teikia JAV orlaiviai
2013-06-07
img

Trijose Baltijos šalyse birželio 3-14 dienomis vykstančiose tarptautinėse karinėse pratybose „Kardo kirtis 2013" keturiolikos šalių kariai treniruojasi planuoti ir vykdyti konvencines šalies gynybos operacijas: gynybą, puolimą, ugnies paramą ir kt. Viena iš pratybų užduočių - oro paramos organizavimas ir vykdymas pasitelkiant sąjungininkų orlaivius.

null
JAV kariuomenės Sausumos pajėgų Europoje vadas lankėsi „Kardo kirtis 2013” pratybose Latvijoje
2013-06-06
img

Birželio 6 d. Latvijoje Adažių poligone vykstančiose pratybose „Kardo kirtis 2013" lankėsi JAV kariuomenės Sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Donaldas Campbellas (Donald Campbell). Birželio 5 dieną JAV generolas apsilankė ir Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone, kuriame yra įsikūrus pratybų vadovybė.

null
Pabradėje vyko pratybų „Kardo kirtis“ svečių ir žiniasklaidos diena
2013-06-05
img

Fotogalerija  

Birželio 5 d. Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2013" svečių dienoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ir vidaus reikalų ministrai Juozas Olekas ir Dailis Alfonsas Barakauskas. Į renginį taip pat atvyko Seimo, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai, kariuomenės vadovybė, Lietuvoje reziduojančių užsienio šalių ambasadoriai ir karo atašė, JAV pajėgų Europoje ir Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos vadai, NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadas, savivaldybių institucijų, Švenčionių rajono valdžios, kiti atstovai.

null
Pratybose „Kardo kirtis 2013“ iškviesta oro parama
2013-06-05
img

Birželio 5 d. Lietuvos karių kuopa Latvijos Adažių poligone vykstančiose tarptautinės pratybose „Kardo kirtis 2013" treniravosi taktiškai judėti į kontakto vietą, tinkamai reaguoti susidūrus su priešu ir kaip išsikviesti pastiprinimą - Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų teikiamą oro paramą.

null
Lietuvos medikams pratybose „Kardo kirtis 2013“ pristatyta karo medicinos įranga
2013-06-04
img

Birželio 4 d. Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone surengtas pažintinis vizitas medikams iš didžiausių Vilniaus ir Kauno gydymo įstaigų. 30 gydytojų, seselių, rezidentų ir studentų turėjo galimybę susipažinti su į pratybas atgabentu JAV kariuomenės ekspediciniu mobiliuoju medicininės paramos vienetu ir pačiomis pratybomis.

JAV karo medikai pristatė karo medicinos ypatybes, papasakojo, kaip pratybos patirtimis keičiasi JAV ir Lietuvos karo medikai, aprodė iš JAV atgabentą medicinos įrangą.

null
Latvijoje vyksta tarptautinės pratybos „Kardo kirtis 2013“
2013-06-04
img

Fotogalerija  

Birželio 4 d., Latvijos Adažių poligone, tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2013" prasidėjo kuopos lygmens lauko taktinės pratybos, kuriose kartu treniruojasi sausumos ir oro kariniai komponentai su Specialiųjų operacijų pajėgų atstovais iš kelių valstybių.

Tai dalis tarptautinių pratybų „Kardo Kirtis 2013" („Sabre Strike"), kurias tradiciškai organizuoja JAV armija Europoje (angl. US Army Europe, USAREUR). Jos birželio 3-14 d. vienu metu vyksta Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media