Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tarptautines pratybas „Gintarinė viltis 2011“ Pabradės poligone stebėjo ir Vyriausioji šalies ginkluotųjų pajėgų vadė

2011-06-22
image

Birželio 22 d. Pabradės poligone vykusių didžiausių Lietuvoje tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011" metu su pratybų tikslais, vykdomomis operacijomis, užduotimis, vadovavimo principais susipažino Vyriausioji Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadė ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos sistemos vadovybė ir kiti atvykę svečiai.

 

Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės teigimu, tokios didelio masto pratybos stiprina šalies gynybinius pajėgumus, prisideda prie kolektyvinio saugumo, taip pat tikrina ir vertina Lietuvos kariuomenės ir valstybės pajėgumus vykdant priimančiosios šalies paramą.

 

Šalies vadovė ir kiti svečiai stebėjo Lietuvos ir Suomijos karių parodomąją programą su imitaciniu šaudymu, parama iš oro, medicinine ir transporto evakuacija.

 

„Tokios pratybos ypač dabar, kai Baltijos šalys turi gynybos planus, yra dažnos ir būtinos, kad tarptautinės pajėgos būtų pajėgios koordinuoti savo veiksmus ir dirbti kartu, nes viena šalis negalės atlikti visos operacijos. Mūsų patirtis Afganistane yra labai naudinga ir šią patirtį galima naudoti bet kuriame pasaulio taške", - sakė Prezidentė.

 

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas generolas majoras Wesley E. Craigas (Wesley E. Craig), Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai, pratybose dalyvaujančių šalių gynybos atašė, ambasadoriai, žiniasklaida turėjo galimybę aplankyti ir vieno iš dviejų pratybose dalyvaujančių tarptautinių batalionų stovyklavietę, susipažinti su karių gyvenimo sąlygomis, medicininiu aprūpinimu.

 

Pratybų dalyvius ir svečius pasveikino šeši JAV karinių oro pajėgų naikintuvai F-16, virš Pabradės poligono surengę parodomąją programą. Šie naikintuvai yra JAV KOP parodomosios grupės „Thunderbirds" nariai. Į Lietuvą jie atskrido iš Suomijos.

 

Renginio pabaigoje D. Grybauskaitė drauge su Lietuvos kariuomenės vadu gen. mjr. A. Pociumi ir kitais svečiais ragavo kareiviško maisto davinį.

 

Nuo birželio 13 d. tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis 2011" dalyvauja daugiau kaip 2 tūkst. karių ir civilių iš devynių valstybių: septynių NATO šalių narių - Estijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir Norvegijos ir dviejų NATO Partnerystės taikos labui programoje (angl. Partnership for Peace) dalyvaujančių šalių NATO partnerių - Gruzijos ir Suomijos. Pratybas stebi atstovai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos karinių pajėgų.

 

Įvairiuose pratybų struktūros elementuose Lietuvai atstovauja apie 1,6 tūkst. visų Lietuvos kariuomenės pajėgų - sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų operacijų - karių, atstovai iš Viešojo saugumo tarnybos prie VRM ir Lietuvos Raudonojo kryžiaus organizacijos.

 

Pratybomis „Gintarinė viltis 2011" siekiama gerinti NATO ir Partnerystės taikos labui programoje dalyvaujančių šalių karinių padalinių sąveiką ruošiantis dalyvauti bendrose atsako į krizes operacijose ir stiprinti NATO ir Aljanso partnerių karinį bendradarbiavimą. Pratybose taip pat tobulinamas ir vertinamas Lietuvos kariuomenės pasirengimas vykdyti priimančiosios šalies paramą į Lietuvą atvykstančioms pajėgoms.

 

Pratybos baigsis rytoj po iškilmingų uždarymo ceremonijų Pabradės poligone ir Klaipėdoje.

 

Lietuvos kariuomenė pratybas „Gintarinė vilti" rengia nuo 1995 metų. Pastarąjį kartą šios serijos pratybos prieš ketverius metus buvo surengtos Klaipėdoje.

 

Šių metų pratybas planavo ir joms vadovauja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.

 

Daugiau informacijos apie pratybas:

www.kam.lt

http://kariuomene.kam.lt/lt/ah2011.html

www.facebook.com/GintarineViltis

 

Nuotraukos E. Žygaičio, S. Povilionio ir A. Tamošiūno

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media