Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Parodos

Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaryta paroda „Amžių kovoję – laisvę laimėjom“
2018-11-20
img

Lietuviai nuo pat valstybės kūrimosi pradžios XIII a. buvo priversti nuolatos kovoti dėl jos išlikimo. Tuo metu atsirado svarbiausias organizuotos apsaugos mechanizmas – kariuomenė. Minint Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-metį, Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaryta paroda „Amžių kovoję – laisvę laimėjom“, kurios tikslas – atskleisti Lietuvos kariuomenės svarbą ir reikšmę valstybei.

null
Vytauto Didžiojo karo muziejus pirmą kartą pristato naujo pobūdžio virtualią parodą „Jūrinės valstybės labui“
2018-07-11
img

2017 m. Lietuvos Karinės jūrų pajėgos šventė 25-erių metų jubiliejų, tačiau karinio jūrų laivyno svarba matoma jau nuo VIII a.  VIII-XII a. laivyba buvo plačiai paplitusi Baltijos ir Skandinavijos kraštuose, o nuo XIII a. sparčiai pradėjo vystytis jūrų prekyba ir transportas. Tik 1923 m Lietuvai prisijungus Klaipėdą, jai atiteko ir Klaipėdos uostas, kuris padarė Lietuvą jūrine valstybe. 1935 m. kariuomenės vado generolo Stasio Raštikio įsakymu buvo įsteigtas Lietuvos karinis laivynas, kurio plėtrą sustabdė okupacijos. Antrasis lietuviško karo laivyno kūrimosi etapas prasidėjo tik po 52 metų – 1992 m. liepos 4 d., kuomet buvo atkurtos Karinės jūrų pajėgos, jos tapo viena iš svarbiausių Lietuvos kariuomenę sudarančių dalių. Dėl tokios Karinių jūrų pajėgų reikšmės, Vytauto Didžiojo karo muziejus pristato virtualią parodą „Jūrinės valstybės labui“. Parodai pasirinktas visiškai naujas, iki šiol netaikytas formatas – virtuali knyga. Šioje parodoje visi galės ne tik paskaityti, bet taip pat ir apžiūrėti iliustracijas apie LDK laivyną, tarpukario Lietuvos pastangas sukurti jūrinę valstybę, daugiau sužinoti apie garsųjį karo laivą „Prezidentas Smetona“, uniformas ir ginkluotę bei dabartines Karines jūrų pajėgas.


null
Vienos vitrinos paroda "Karys - praeities tyrėjas. Radiniai iš tyrinėto Apuolės piliakalnio"
2018-06-26
img

Parodoje, skirtoje muziejaus įkūrėjo brg. gen. gydytojo ir archeologo Vlado Nagevičiaus gimimo metinėms paminėti, pristatomi radiniai iš 1931–1932 m. Apuolės piliakalnio kasinėjimų. Tuo metu plačiai mastu ir užmoju nuskambėjusiuose kasinėjimuose dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Švedijos specialistai, į pagalbą buvo pasitelkta ir kariuomenė.

null
Paroda "Taikioji ir karingoji Azija"
2017-07-13
img

Parodoje pristatomi trijų didžiųjų Azijos šalių taikaus gyvenimo ir jį labai dažnai nutraukdavusių karų epizodai bei juos menantys ginklai. Taika ir karas, du visiškai skirtingi reiškiniai, tačiau istorijos tėkmėje jie visuomet žengė šalia vienas kito. Tai puikiai parodo Kinijos, Japonijos ir Indijos praeities pavyzdžiai, vaizdingai atskleidžia tenykščių menininkų kūriniai. Juose matome kasdienius darbus atliekančius nekilmingus žmones, svarbius reikalus sprendžiančius ar damų ir dvariškių apsuptyje besiilsinčius kilminguosius. Vėliau tie patys žmonės apsivelka šarvus, apsiginkluoja, ir pėsti ar raiti stoja į mūšį, vildamiesi pasiekti pergalę ir taiką. Kai kurie iš parodoje eksponuojamų XVI–XIX a. ginklų yra įsigyti pastaraisiais metais, tad eksponuojami pirmą kartą. Pažvelgę į juos matome ne vien kovos ir medžioklės įrankius, bet ir nagingų meistrų sukurtus meno kūrinius. Šie iš skirtingų Azijos kraštų kilę ginklai puikiai atskleidžia juos naudojusių tautų karybos ypatumus, tradicijas ir meninį skonį.

null
Atidaryta paroda "Kareivio dienos"
2017-07-11
img

2017 m. liepos 4 d. atidaryta nauja paroda „Kareivio dienos“, skirta šauktinių tarnybai. Šauktiniai – privalomosios karo tarnybos kariai – visada buvo ir yra pagrindinė Lietuvos kariuomenės jėga ir mobilizacinis rezervas. Parodoje galima ne tik pasidaryti maskuojamąjį grimą, nusifotografuoti, bet ir įeiti į kareivio palapinę, kurioje esančiame interaktyviame ekrane galite pamatyti vaizdo įrašus iš tikro šauktinių gyvenimo bei vaikų klausimus Lietuvos kariams.

 

null
„XIX a. II p. – XX a. pr. Lietuvos valstybės politikos, kultūros, mokslo, visuomenės elitas ir jo aplinka“
2017-04-19
img

Vytauto Didžiojo karo muziejuje jūsų laukia Lietuvos dailės muziejaus kilnojamoji paroda apie XIX-XX a. Lietuvos valstybės gyvenimą. Politika, kultūra, mokslas, visuomenės elitas ir jo aplinka – viskas vienoje parodoje!

null
Vienos vitrinos paroda "Apdovanojimas už narsą"
2017-04-19
img

Vienos vitrinos paroda „Apdovanojimas už narsą“ skiriama Lietuvos Respublikos kariniam apdovanojimui – Vyčio Kryžiui. Šio apdovanojimo istorija prasidėjo 1919 m. gegužės 18 d., kada kariuomenės vadas gen. Silvestras Žukauskas paskelbė įsakymą, kuriuo nešiojimui sagos kilpelėje išduodamas ordino kaspinėlis. Vėliau apdovanotųjų sąrašai buvo tvirtinami Prezidento aktu. Kaspinėlis buvo dviejų spalvų – raudonos ir juodos.

null
Nuotraukų albumai pasakoja savo ir Lietuvos kariuomenės istoriją
2016-11-30
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia pamatyti naują vienos vitrinos parodą „Nuotraukų albumai pasakoja savo ir Lietuvos kariuomenės istoriją“.

null
Atidaryta paroda „Lietuvos Nepriklausomybės kovų (1918-1920) atspindžiai tapyboje“
2016-11-24
img

2016 m. lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenės dienos proga Vytauto Didžiojo karo muziejuje pristatyta paroda „Lietuvos Nepriklausomybės kovų (1918-1920) atspindžiai tapyboje“. Paveikslų, kurie yra ikonografiniai šaltiniai, vaizdai ir spalvų gama padeda išvysti aiškesnę istorinės patirties reikšmę, kokia brangi yra valstybės laisvė ir kokie svarbūs yra mūsų kariai.

 

null
Dvarų relikvijos pasakoja... Nuo kovų iki kovų
2016-08-10
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus liepos 6 dieną lankytojams pristatė parodą „Dvarų relikvijos pasakoja... Nuo kovų iki kovų", skirtą Dvarų kultūros metams paminėti. Ši paroda yra kasmetinio projekto „Lietuvos muziejų kelias" dalis, kuri 2016-aisiais tyrinėja dvarus ir jų istoriją.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media