Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2019-02) naujienų archyvas

Kėdainiuose bus pagerbtas pirmojo Nepriklausomybės kovose žuvusio savanorio atminimas
2019-02-08
img

Vasario 9 d. Taučiūnų kaime (Kėdainių r.) vyks renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metams, Pirmųjų Lietuvos kariuomenės kautynių 100-mečiui, Pirmojo Nepriklausomybės kovose žuvusio Lietuvos savanorio Povilo Lukšio žūties 100-osioms metinėms. Renginyje dalyvaus Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, kitų valstybės institucijų atstovai, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, visuomenė.

null
Iš misijos prie Libijos krantų sugrįžo Laivų apžiūros grupės kariai
2019-02-08
img
Vasario 8 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabe vyko trečiosios Laivų apžiūros grupės karių, grįžusių iš Europos Sąjungos karinės operacijos Viduržemio jūroje „Sophia", sutikimo ceremonija. Dvylikos Lietuvos karių grupė, sudaryta Karinių jūrų pajėgų pagrindu kartu su kariais iš Karo policijos, Karo medicinos tarnybos ir Specialiųjų operacijų pajėgų, į operacijos rajoną išvyko praėjusių metų rugsėjo 10 dieną. Lietuvos karių pamaina buvo dislokuota Vokietijos kariniame laive FGS „Augsburg". Sugrįžusius karius pasveikino ir medalius už tarptautines operacijas jiems įteikė Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Arūnas Mockus.
null
Valstybės atkūrimo dieną – filmo apie Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgas premjera
2019-02-08
img

Vasario 16 dieną įvyks dokumentinio filmo “Liepsnojantis kalavijas” premjera. Augustinos Rugilės Vilkišės ir Rolando Leonavičiaus režisuotame filme herojai dalijasi savo istorija ir kiekvienas atskleidžia pamatines vertybes, kurios formuoja tvirtą kaip plienas mūsų šalies gynėją tarsi liepsnojantį kalaviją.

null
Vilniuje lankėsi NATO Daugianacionalinio Šiaurės Rytų korpuso vado pavaduotojas
2019-02-07
img
Vasario 6 dieną Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe lankėsi NATO daugianacionalinio Šiaurės Rytų korpuso (angl. Multinational Corps Northeast) vado pavaduotojas generolas majoras Ulrich Hellebjerg.
null
Kovose užgrūdinti asmenų apsaugos specialistai
2019-02-07
img

Jau suėjo penkeri metai nuo Maidano įvykių pradžios. Krymas vis dar lieka užgrobtas, o karinis konfliktas Donbase nesibaigia. Įtampa didėja ir Kerčės sąsiauryje. Kovodami su agresoriais kone kasdien žūsta ištikimiausi tėvynės gynėjai, vien Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgos jau neteko 70 karių. Praėjusiais metais Ukraina gynybos poreikiams iš biudžeto skyrė rekordinę 170 mlrd. grivinų (1 EUR = 31,73 UAH) sumą, tai leido aktyviau perginkluoti kariuomenę ir finansuoti naujos ginkluotės kūrimą vietinėse ginklų gamybos įmonėse. Tai – neišvengiama būtinybė.

 

Publikacija mokymo misijoje Ukrainoje dalyvaujančius Lietuvos karo policininkus iš šių metų vasario mėn. žurnalo „Karys“.

null
Skelbiamas tradicinis 24-asis mokinių konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“
2019-02-07
img

Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ jau 24-tą kartą kviečia dalyvauti aukštesniųjų klasių mokinius, kurie domisi krašto saugumo ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Konkurso dalyviai ne tik turės puikią galimybę pasitikrinti savo žinias, dar labiau praplėsti akiratį, susipažinti su kariuomenės gyvenimu iš arčiau, įgyti naujų draugų, bet ir pasivaržyti dėl vertingų prizų. 

null
Studijų parodoje karjerą planuoti padeda Karo akademija ir Lietuvos kariuomenės pajėgos
2019-02-07
img

Vasario 7–9 d. Vilniuje vykstančioje tarptautinėje mokslo, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2019“ aktyviai dalyvauja Lietuvos kariuomenės bei Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovai ir kviečia moksleivius ateityje rinktis karininko ir profesionalaus kario kelią, taip pat pristato būsimiesiems karininkams skirtas universitetines studijas.

null
Lietuvoje lankęsis Armėnijos kariuomenės vado pavaduotojas domėjosi puskarininkių rengimo sistema
2019-02-05
img

Vasario 4-5 dienomis Lietuvoje lankėsi Armėnijos kariuomenės vado pavaduotojas generolas majoras Andranik Makaryan. Vasario 4 d. svečias viešėjo Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe, kur susitiko su Gynybos štabo viršininku gen. mjr. Vitalijumi Vaikšnoru. Susitikimo metu Armėnijos atstovui buvo pristatyta Lietuvos kariuomenė, karinės pratybos bei mokymai. Taip pat susitikime buvo kalbėta apie piliečių rengimą gynybai bei Lietuvos kariuomenės puskarininkių reformą.

null
Pasikeitė NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės Lietuvoje vadai
2019-02-04
img
Vasario 4 d. Rukloje įvyko NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės vadų pasikeitimo ceremonija. Kovinei grupei vadovavusį Vokietijos kariuomenės karininką plk. ltn. Rene Braun pakeitė kitas Vokietijos kariuomenės karininkas plk. ltn. Peer Papenbroock. Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Vokietijos krašto apsaugos ministrė Ursula von der Leyen ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas.
null
Gynybos štabe lankėsi Vokietijos Lauko kariuomenės vadas
2019-02-04
img

Vasario 4 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras susitiko su Vokietijos Lauko kariuomenės vadu generolu leitenantu Johanu Langeneggeriu. Susitikimo metu generolai aptarė Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo gynybos srityje bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės klausimus.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media