Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2016 - 06) naujienų archyvas

Vilkaviškyje ir Panevėžyje praūžė „Dragūnų žygis II“
2016-06-06
img

Birželio 5 d. rytą “Dragūnų žygis II” karinės technikos kolona kirto Lietuvos-Lenkijos sieną. Pirmieji susipažinti su žygio dalyviais ir jų karine technika galimybę turėjo Vilkaviškio gyventojai ir miesto svečiai, gausiai susirinkę kultūros namų aikštėje. Ne vienas kalbintas miesto gyventojas juokavo, kad vaikai šįryt neleido pamiegoti, nuo pat ankstyvo ryto klausinėdami „kada pasirodys tankai ir malūnsparniai”. Išties, karinės technikos gausa nenuvylė ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų. Pajudėjusi iš „Rose Barracks” karinės bazės Vokietijoje, kirtusi Čekiją ir Lenkiją „Dragūnų žygis II” kolona per Lietuvą ir Latviją galutinę dislokacijos vietą pasieks Estijoje. Iš viso mūsų šalies keliais juda daugiau kaip 1 tūkst. karių ir 400 vienetų įvairios kovinės technikos. Kiekvienoje šalyje vyksta susitikimai su visuomene. Be Vilkaviškio, mūsų šalyje pamatyti sąjungininkų pajėgas ir karinę techniką galėjo ir Panevėžio miesto gyventojai.

null
Lietuvos kariai pratybose JAV treniruojasi įveikti priešiškas pajėgas miestuose
2016-06-06
img

Birželio 5 d. prasidėjo Lietuvos karių bendrų pratybų su Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionaline gvardija aktyvioji fazė, kurioje Lietuvos kariai atlieka kovinius šaudymus iš skirtingų ginklų sistemų, treniruojasi patruliavimo apgyvendintoje vietovėje ir mūšio pastatuose operacijoms.

null
Karinių oro pajėgų vadas darbiniu vizitu lankysis Čekijoje
2016-06-06
img

LK Karinių oro pajėgų vadas plk. Audronis Navickas birželio 7-10 d. lankysis Čekijoje, kur susitiks su Čekijos Karinių oro pajėgų vadu brigados generolu Libor Štefánik. Per susitikimą bus aptartas esamas dvišalis bendradarbiavimas, numatomos kitos galimos bendradarbiavimo sritys, taip pat ketinama aplankyti Čekijoje esančias Karinių oro pajėgų aviacijos bazes.

null
Dėl galimybės fiksuoti sąjungininkų pajėgų technikos atvykimą į pratybas „Iron Wolf 2016“ (atnaujinta)
2016-06-06
img

Birželio 8 d. Į Klaipėdos jūrų uostą keltu bus atgabenta Danijos II-osios brigados ratinė karinė technika. Tarp jų apie 20 vnt. pėstininkų kovos mašinų „Piranija“. Įleidžiami tik užsiregistravę žiniasklaidos atstovai. Birželio 9 d. apie 8.00 val. į Gaižiūnų geležinkelio stotį atvyksta Danijos II-osios brigados karių ir technikos kolona: apie 80 karinės technikos vienetų (pėstininkų kovos mašinos cv90 – 20 vnt., šarvuočiai M113). Danijos karinių pajėgų atgabentus tankus Leopard A5 bus galima apžiūrėti Gaižiūnų poligone pakilimo take.

null
Šauktiniai kariai „Geriausio inžinierių skyriaus“ varžybose
2016-06-03
img

Birželio 1–3 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione (JVIB) vyksta „Geriausio inžinierių skyriaus“ lauko taktinės pratybos, kurių metu nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) kariai varžosi tarpusavyje, vykdydami įvairias individualias ir kolektyvines užduotis. Šių pratybų tikslas – nustatyti geriausiai pasirengusį JVIB NPPKT karių skyrių.

null
Tarptautinėse pratybose jūroje BALTOPS 16 Lietuvos karininkas vadovaus laivų junginiui
2016-06-03
img

Birželio 2 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P12 „Dzūkas“ išplaukė į Taliną (Estija), o štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis“ – į Stokholmą (Švedija). Jie dalyvaus birželio 3-19 d. tarptautinėse karinėse pratybose Baltijos jūroje BALTOPS 16.

null
Vilniuje rengiama tarptautinė konferencija apie veiksmingą NATO gynybą ir atgrasymą
2016-06-03
img

Krašto apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Jungtinių Amerikos Valstijų analitiniu centru „Atlantic Council“, artėjant NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, birželio 6 d. Vilniuje rengia konferenciją apie veiksmingą NATO gynybą ir atgrasymą, JAV vaidmenį Europos saugumo užtikrinime ir Baltijos regiono saugumą.

null
Lietuvos karo akademijoje užsienio eksapertai pristatė naujausias oro pajėgų tendencijas
2016-06-03
img

Birželio 2 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje lankėsi Šveicarijos instituto Saugumo studijų centro tyrėjas profesorius ats. plk. Peteris R. Faberis ir Norvegijos gynybos ministerijos atstovas profesorius plk. Johnas Andreasas Olsenas. Ekspertai skaitė paskaitas apie oro pajėgas (Air Power).

null
Laive širdies priepuolį patyręs keleivis kariuomenės sraigtasparniu nugabentas į ligoninę
2016-06-02
img

Birželio 1 d. po 21 val. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gavo pranešimą iš laivų agentavimo firmos ESTMA agento, kad kruizinio laivo „Mein Schifft“ keleivį, 77 metų amžiaus Vokietijos pilietį, ištiko širdies priepuolis. Kruizinis laivas „Mein Schifft“ tuo metu plaukė iš Klaipėdos į Sankt Peterburgą ir jau buvo įplaukęs į Latvijos ekonominę zoną. Siekiant pagelbėti širdies priepuolio ištiktam keleiviui, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro budėtojas pasitelkė Karinių oro pajėgų sraigtasparnį „Dauphin“, budėjusį Nemirsetos Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo poste.

null
IX tarptautinė karo ir ekstremalios medicinos mokslinė-praktinė konferencija
2016-06-02
img

Gegužės 26–27 d. Karo medicinos tarnyboje vyko IX tarptautinė karo ir ekstremalios medicinos mokslinė-praktinė konferencija. Konferencijoje pranešimus skaitė ne tik Lietuvos karo medikai, psichologai, bet ir Švedijos, JAV, Belgijos, Estijos, Latvijos kariškiai, būrys civilių gydytojų iš Lietuvos Sveikatos mokslų bei Romerio universitetų, Sporto medicinos centro, Skubios medicinos pagalbos draugijos, Greitosios medicinos pabalbos stoties ir kitų įstaigų.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media