Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2016 - 06) naujienų archyvas

„ANAKONDA-16” pratybos - geriausia vieta keistis patirtimi
2016-06-11
img

Šiandien Zaganės (lenk. Zagan) kariniame poligone besitreniruojančius Lietuvos kariuomenės Sausumo pajėgų karius aplankė gen. ltn. Miroslavas Rožanskis (lenk. Miroslaw Rozanski). Prieš tai Lenkijos generolas lankėsi Oržyčiaus (lenk. Orzysz) kariniame poligone. Generolas stebėjo daugianacionalio ABC vieneto veiksmus vykdant kairų švarinimo nuo radiologinio užterštumo veiksmus.

null
„Geležinio vilko“ pratybose taikinius skrodė 30mm lenkų pabūklų šūviai
2016-06-11
img

Lenkijos 12-osios brigados kariai dislokuoti Ščecine, pratybose „Geležinis Vilkas" dalyvauja kuopos sudėtyje, kartu su Kęstučio bataliono ir JAV kariais. Kartu, jie jau savaitę treniruojasi atlikti įvairius taktinius veiksmus. Pasikeisdami vaidmenimis vykdo įvairias operacijas.

null
Visuomenei pristatyta tarptautinėse pratybose naudojama karinė technika ir ginkluotė
2016-06-11
img

Facebook nuotraukų galerija

Lietingą šeštadienio popietę, vienu metu Kaune ir Kaišiadoryse įvyko tarptautinių pratybų „Iron Wolf 2016" (liet. „Geležinis vilkas 2016") karinės technikos, ginkluotės ir ekipuotės pristatymas. Į du miestus atkeliavo Danijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Vokietijos ir Prancūzijos karinė technika.

null
Dainavos apygardos 1-osios rinktinės būrys dalyvavo Nacionalinės gvardijos pratybose Danijoje
2016-06-10
img

Birželio 1–5 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių savanorių būrys dalyvavo Danijoje vykusiose nacionalinėse stabilizavimo operacijų pratybose „NATEX 2016“. Danijos Nacionalinės gvardijos organizuojamose pratybose rinktinės kariai treniravosi vykdyti konvencines ir nekonvencines operacijas, t. y. civilinės infrastruktūros apsaugą, kontrolės postus, veiksmus patekus į pasalas, patrulį apgyvendintose vietovėse, reagavimą į teroristinius išpuolius. Pratybose taip pat dalyvo kariai savanoriai iš Estijos, Latvijos ir Vokietijos.

null
Valdovų rūmuose apdovanoti fotografijų konkurso apie Lietuvos kariuomenę nugalėtojai
2016-06-10
img

Birželio 9 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose surengtoje ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2015-2016“ nugalėtojai. Prizus fotografams už geriausius darbus įteikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas. Net keturi apdovanojimai įteikti Vidmantui Balkūnui.

null
Kariūnai išmoko valdyti žirgus
2016-06-10
img

Birželio 8 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos III kurso kariūnai ir šiuo metu Akademijoje pagal „Erasmus+“ programą studijuojantys kadetai iš Varšuvos Nacionalinio gynybos universiteto (Lenkija) dalyvavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės Raitojo būrio teritorijoje vykusioje Lyderio ugdymo programos jojimo įgūdžių parodomojoje programoje.

null
Pratybos „ANAKONDA-16” – geriausia vieta keistis patirtimi
2016-06-10
img

„ANAKONDA-16” pratybose tęsiasi patirties keitimasis su NATO sąjungininkais. Šiandien Lietuvos kariai drauge su kolegomis iš kitų aljansui priklausančių šalių vykdė bendras treniruotes. Oržyčiaus (lenk. Orzyzs) kariniame poligone dalis Lietuvos karių kartu su kolegomis iš JAV surengė puolimo operaciją, kiti pristatinėjo turimą įrangą, techniką ir ginkluotę.

null
Koordinuojant Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui, Kuršių mariose išgelbėti du asmenys
2016-06-10
img

Birželio 10 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui koordinuojant operaciją, išgelbėti du Kuršių mariose baidare plaukę ir skęsti pradėję asmenys.

null
Tarptautinėse pratybose Lietuvoje dalyvaus apie 1200 karių iš Danijos
2016-06-10
img

Birželio 12–21 d. Gaižiūnų poligone, taip pat Kėdainių, Jonavos ir Kauno rajonuose vyksiančiose tarptautinėse pratybose „Iron Wolf 2016“ bus treniruojama ir vertinama Danijos divizijos 2-osios brigados karių pagrindu suformuota bataliono dydžio kovinė grupė, besirengianti 2017 metais budėti NATO ypač greito reagavimo pajėgose (angl. NATO Very High Readiness Joint Task Force, VJTF). Kartu su 1200 karių iš Danijos šiose pratybose dalyvaus apie 1500 karių iš JAV, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos.

null
Tęsiasi NATO sąjungininkų perdislokavimo pratybos „Dragoon Ride II“
2016-06-10
img

Lietuvoje tęsiasi NATO sąjungininkų perdislokavimo pratybos „Dragoon Ride II" (liet. „Dragūnų žygis II"). Birželio 12 d. JAV 2-asis kavalerijos pulkas ir Vokietijos kariuomenės žvalgų kuopa sustos Lietuvoje ir pademonstruos visuomenei turimus pajėgumus: techniką (šarvuočius „Stryker“), ginkluotę ir ekipuotę. Taip pat bus galima pabendrauti su kariais Biržuose, Kėdainiuose ir Kupiškyje.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media