Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos šauktiniai keitėsi patirtimi su Norvegijos šauktiniais didžiausiose NATO pratybose Baltijos šalyse „Saber Strike 2016“

2016-06-22
image

Birželio 23 d. į Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną sugrįžta kuopa, apie 140 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, dalyvavusių NATO pratybose Baltijos šalyje „Saber Strike 2016" (liet. „Kardo kirtis 2016") dalyje Latvijoje.

 

Pratybose šauktiniai kartu su kariais iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų ir Karaliaus Mindaugo husarų batalionų vykdė plataus spektro karines operacijas ir treniravosi veikti išvien su sąjungininkais.


Lietuvos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai galėjo ne tik išbandyti jėgas, pasitikrinti įgytas žinias, įgūdžius, bet ir palyginti savo pasirengimą su šiose pratybose dalyvaujančiais šauktiniais iš Norvegijos.


Pratybose „Saber Strike 2016" buvo vertinami tiek individualūs karių įgūdžiai, gebėjimas veikti kuopos dydžio padalinyje, tiek ir dalyvaujančių šalių tarpusavio sąveika.


Iš viso Lietuvos kariuomenei tarptautinių pratybų „Saber Strike 2016" dalyje Latvijoje atstovavo apie 160 karių. Iš viso Latvijoje pratybose dalyvavo daugiau nei 2,3 tūkst. karių iš 6 valstybių: Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir Norvegijos.

Adažių kariniame poligone visi pratybų dalyviai buvo suskirstyti į du panašaus pajėgumo batalionus. Viename jų - „Vikingų" - kartu treniravosi Jungtinių Amerikos Valstijų ir Didžiosios Britanijos jūrų pėstininkai bei Norvegijos kariuomenės nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariai. Lietuvos kariai kovinėje grupėje kartu treniravosi su Jungtinių Amerikos Valstijų kavalerija ir Lenkijos bei Latvijos kariais. Lietuvos kariams buvo patikėtas gynybos ir atakos operacijų organizavimas.


Gegužės 27 - birželio 23 d. Baltijos šalyse vyko kasmetinės Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų Europoje organizuojamos tarptautinės pratybos „Saber Strike 2016". Jos skirtos didinti pratybose dalyvaujančių šalių tarpusavio sąveiką vykdant plataus spektro karines operacijas.

 

Jau šeštą kartą surengtose šios serijos pratybose iš viso dalyvavo apie 10 tūkst. karių iš 13 NATO ir partnerių šalių: Danijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Norvegijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Suomijos, ir Vokietijos. Estijoje vykusioje šių pratybų dalyje dalyvavo apie 90 Lietuvos karių.

Lietuvoje vykusioje „Saber Strike 2016" dalyje - tarptautinėse lauko taktinėse pratybose „Iron Wolf 2016" (liet. „Geležinis Vilkas 2016") treniravosi daugiau nei 5 tūkst. karių iš 7 NATO šalių: Danijos, JAV, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos. Pratybos vienu metu vyko Gaižiūnų (Jonavos r.) ir Generolo Silvestro Žukausko (Švenčionių r.) kariniuose poligonuose.

 

Daugiau apie pratybas:

http://lietuvoskariuomene.lt/lt/tarptautines_pratybos/pratybos_2016_m./saber_strike_2016.html

 

Naujienos Facebook puslapyje: LK Sausumos pajėgos


Kontaktinis asmuo: kpt. Andrius Dilda, tel.: +370 618 32490

 

Nuotraukų autorius: kpt. Andrius Dilda

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media