Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybai vadovaus plk. ltn. Ramūnas Baronas

2016-06-23
image

Birželio 23 d. Senajame Arsenale vyko iškilminga Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vado pasikeitimo ceremonija. Beveik keturis metus Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybai vadovavusį pulkininką Sigitą Mundrį pakeitė Krašto apsaugos ministerijos Generalinės inspekcijos Inspekcijos skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Ramūnas Baronas.

 

„Logistikos valdybai ir jos vadui teko ypatingi išbandymai užtikrinant efektyvią logistiką sugrįžtant Lietuvos kariams iš Afganistano, aprūpinant šauktinius, savanorius ir atvystančius mūsų sąjungininkus. Džiaugiuosi girdėdamas Aljanso karių padėkos žodžius už tai, ką darome čia Lietuvoje, priimdami juos ginti mūsų valstybę", - ceremonijoje dalyvavęs sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Ministras J. Olekas taip pat teigė „tikintis, kad mūsų kariuomenės aprūpinimas ir mūsų sąjungininkų priėmimas ir toliau bus aukštame lygyje ir mes galėsime visi pasakyti, kad Lietuvos valstybė rūpinasi savo kariais".

 

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas pabrėžė, kad pastarieji metai Lietuvos kariuomenei stiprinant gynybinius pajėgumus buvo kupini įvairių iššūkių, kurių didelė dalis buvo vienaip ar kitaip susijusi su logistika. Kadangi didžiąją daugumą jų pavyko sėkmingai ir laiku įveikti, generolas išreiškė padėką už sumanumą, pastangas ir profesionalumą siekiant bendrų kariuomenės tikslų.

„Kario aprūpinimas yra labai atsakingas procesas, kurį atlieka daugybė savo srities profesionalų, jų indelio į krašto gynybą reikšmė šiandieniniame pasaulyje tampa vis reikšmingesnė", - sakė Logistikos valdybos pareigas perimantis plk. ltn. R. Baronas.

 

Simboliška, kad iškilminga Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vado pasikeitimo ceremonija vyko Senajame Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Arsenale, o šiandieninis Lietuvos kariuomenės Arsenalas yra vienas iš Logistikos valdybos padalinių.

 

Pasikeitimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai, Logistikos valdybos padalinių vadai, kiti svečiai.


Nuo 2012 m. Logistikos valdybai vadovavęs plk. S. Mundris skiriamas į Lietuvos kariuomenės kanceliarijos Atstovavimo grupės Lietuvos Respublikos nuolatinių atstovybių prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos karinio atstovavimo prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos pareigas Briuselyje nuo rugpjūčio 1 dienos.


Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybai vadovausiantis plk. ltn. R. Baronas dėkojo kariuomenės vadovybei už suteiktą galimybę vadovauti Logistikos valdybai. „Kario aprūpinimas yra labai atsakingas procesas, kurį atlieka daugybė savo srities profesionalų, jų indelio į krašto gynybą reikšmė šiandieniniame pasaulyje tampa vis reikšmingesnė",– sakė plk. ltn. R. Baronas.

 

Logistikos valdyba užtikrina nuolatinę bendrą logistinę paramą Lietuvos kariuomenės padaliniams Lietuvoje ir už jos ribų. Taip pat teikia Priimančios šalies paramą į Lietuvą atvykstantiems užsienio sąjungininkams. Kartu vykdomas tiekimo grandinės „nuo sandėlio iki kario" užtikrinimas, šis procesas yra kariuomenės gyvybiškumo užtikrinimo pagrindas.

 

Logistikos valdybą sudaro: Logistikos valdybos vadovybė, Lietuvos kariuomenės Materialinių resursų departamentas, Lietuvos kariuomenės Depų tarnyba, Lietuvos kariuomenės Judėjimo kontrolės centras, Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, Lietuvos kariuomenės Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Įgulų aptarnavimo tarnyba ir Lietuvos kariuomenės Karo kartografijos centras.

 

Plačiau: http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_struktura/logistikos_valdyba.html

 

Nuotraukų autorė Ieva Budzeikaitė, Lietuvos kariuomenė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media